ارتباط بیماری های دهان و دندان با بروز بیماری های قلب و عروق و سرطان

ارتباط بیماری های دهان و دندان با بروز بیماری های قلب و عروق و سرطان

معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر عفونت های دندان و لثه را پیشگیری و درمان نکنیم بیماری هایی مانند قلب و عروق و حتی سرطان ها را ایجاد و یا تشدید می کند.

به گزارش سیمارتیکل، دکتر حسین فرشیدی با مهم برشمردن «پویش کشوری سلامت دهان و دندان» اظهار کرد: پویش ملی سلامت با هدف ارتقای سواد سلامت و فرهنگ سازی در حوزه سلامت دهان و دندان از 17 تا 19 اردیبهشت ماه در حال برگزاری است.

وی افزود: در این پویش به دنبال ارتقاء سواد سلامت در حوزه سلامت دهان و دندان هستیم. بیماری هایی که در ناحیه دهان و دندان اتفاق می افتد زمینه ساز بسیاری از بیماری ها خواهد بود.

وی تاکید کرد: اگر عفونت های دندان و لثه را پیشگیری و درمان نکنیم بیماری هایی مانند قلب و عروق و حتی سرطان ها را ایجاد و یا تشدید می کند. اگر بتوانیم افراد جامعه را در سنین پایین و حتی قبل از مدرسه با بهداشت دهان و دندان آشنا کنیم، با آموزش های بسیار ساده مثل مسواک زدن و استفاده از نخ دندان می توان از پوسیدگی دندان ها و بسیاری از بیماری های مزمن پیشگیری کرد.

فرشیدی، هدف از پویش سه روزه سلامت دهان و دندان را توجه بیشتر جامعه به بهداشت دهان و دندان عنوان و تاکید کرد که مردم می توانند با اقدامات بسیار ساده از بروز بسیاری از بیماری ها پیشگیری کنند.

به اعتقاد معاون بهداشت وزارت بهداشت، اگر پوسیدگی دندان ها و عفونت های لثه در آحاد جامعه کاهش یابد می توان از بروز بسیاری از بیماری های مهم و مزمن پیشگیری کرد بنابراین به دنبال این هستیم تا متوسط دندان پوسیده در عموم جامعه کاهش یابد و برای رسیدن به این مهم نیازمند فرهنگ سازی و اقدامات پایه ای از سنین پایین هستیم.

فرشیدی گفت: بر این باوریم که توجه به بهداشت دهان و دندان و آموزش درست مسواک زدن در جامعه کمرنگ تر شده است از این حیث با این پویش درصدد هستیم که یکبار دیگر اهمیت این موضوع را یادآوری کنیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت یادآور شد: امروز از آمار بالای پوسیدگی دندان ها در جمعیت برخوردار هستیم چرا که تا درد ایجاد نشود به پزشک و دندان پزشکی مراجعه نمی کنیم بنابراین باید جامعه را به سمت پیشگیری در حوزه بهداشت دهان و دندان ترغیب کنیم.

پایان خبر سیمارتیکل

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارتباط بیماری های دهان و دندان با بروز بیماری های قلب و عروق و سرطان" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارتباط بیماری های دهان و دندان با بروز بیماری های قلب و عروق و سرطان"، کلیک کنید.