از بنز و بی ام و بهتر است / عکس

امیرمسعود عابدین: خودروهای لوکس، چه یک سدان یا یک SUV، گران تر از اکثر خودروهای جدید هستند و همین امر باعث می شود تا میزان اطمینانی که این خودروها ارایه می کنند، موضوعی حیاتی در هنگام خرید در نظر گرفته شود. خوشبختانه، بسیاری از برندهای خودروهای لوکس، شهرت خوبی برای ساخت خودروهای قابل اعتماد دارند؛ اما برخی از آنها نسبت به سایرین، ضعیف تر عمل می کنند.

در اینجا قصد داریم تا نگاهی دقیق تر به برندهای خودروهای لوکس و نحوه رتبه بندی آنها در برابر یکدیگر از نظر قابلیت اعتماد و اطمینان بیندازیم.

پورشه، با 175 مشکل در هر 100 خودروی تولید شده

این خودرو از بنز و بی ام و قابل اعتمادتر است! / عکس

یکی دیگر از برندهای آلمانی که جایگاه خود را در بخش خودروهای لوکس محکم کرده، پورشه است. به عنوان یک برند، تصویر پورشه عمدتاً حول خودروهای پرفورمنس آن مانند 911 و 718 ساخته شده است. تمرکز بیشتر این برند روی خودروهای لوکس پانامرا، تایکان، ماکان و کاین، پورشه را به یک برند واقعی تبدیل کرده است.

این خودروساز با امتیازات قابلیت اطمینانی که بدست آورده، بالاتر از رقبای آلمانی قدرتمند خود یعنی مرسدس بنز و بی ام و قرار می گیرد.

این خودرو از بنز و بی ام و قابل اعتمادتر است! / عکس

پورشه در حال حاضر دو مدل SUV لوکس ارایه می دهد: ماکان و کاین. ماکان، شاسی بلندی کوچکتر و جدیدتر از کاین است که در سال 2014 عرضه شد و اکنون در دومین فیس لیفت خود قرار دارد. از نظر قابلیت اطمینان، ماکان با امتیاز 84/100 در صدر کل ناوگان خودروهای لوکس پورشه قرار می گیرد. قیمت این خودرو از 60900 دلار (معادل 3 میلیارد و 720 میلیون تومان) شروع می شود.

این خودرو از بنز و بی ام و قابل اعتمادتر است! / عکس

تایکان تمام الکتریکی از زمانی که برای اولین بار در سال 2019 عرضه شد، یکی از محبوب ترین سدان های برقی بوده است. قیمت مدل 2024 از 90 هزار دلار (معادل 5 میلیارد و 490 میلیون تومان) شروع می شود، اما مدل کاملاً جدید 2025 آن را به 99400 دلار (معادل 6 میلیارد تومان) افزایش می دهد. از نظر قابلیت اطمینان، تایکان با امتیاز 76 از 100 از سایر مدل های لوکس فاصله دارد.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در سیمارتیکل مراجعه کنید.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "از بنز و بی ام و بهتر است / عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "از بنز و بی ام و بهتر است / عکس"، کلیک کنید.