انتشار متن ایمیل قدیمی ایلان ماسک جنجال به پا کرد/ آینده نسل بشر در دست کیست؟

انتشار متن ایمیل قدیمی ایلان ماسک جنجال به پا کرد/ آینده نسل بشر در دست کیست؟

به گزارش سیمارتیکل، ایمیل های مورد بحث که شرکت مادر ChatGPT به واسطه ی درگیری های حقوقی با ماسک منتشر کرده، سیل عظیمی از حدس وگمان را در مورد اینکه کدام شرکت یا فردی چنین نقشه ی شومی را برای آینده ی بشریت در سر می پروراند به راه انداخته است.

به نقل از مجله سیمارتیکل، در این ردوبدل های پرشور ایمیلی، ماسک در انتقاد به رویکرد سم آلتمن، گرگ بروکمن و ایلیا سوتسکور، هم بنیان گذاران OpenAI، تعارفی به خرج نداد. انتقادهای ماسک به دنبال نکردن استراتژی های افراطی او با هدف کسب سرمایه ی کافی انجام شده اند.

ماسک: «آینده ی بشریت در دستان [حذف شده] است»

ماسک با جدیت نوشت: «احتمال اینکه OpenAI بتواند بدون تغییر چشم گیر در اجرا و منابع، در برابر دیپ مایند/گوگل حرفی برای گفتن داشته باشد، صفر درصد است، حتی یک درصد هم نه. آرزو می کردم غیر از این بود.»

مدیرعامل پرحاشیه ی تسلا سپس با لحنی شوم ادامه داد: «متاسفانه، آینده ی بشریت در دستان [حذف شده] است.» پس از این جمله ی تکان دهنده، ایمیل شامل خط حذف شده ی دیگری است که پس از آن ماسک ظاهراً با ناامیدی اضافه می کند: «آن ها خیلی بیش تر از این کارها را انجام می دهند.»

هویت فرد یا گروه سانسورشده در این نقل قول ها، شناخته شده نیست و همین امر، باعث شد تا گمانه زنی ها و تیوری های افسارگسیخته فضای مجازی را پر کنند؛ رایج ترین حدس ها به «گوگل»، «دیپ مایند» یا اشخاص کلیدی مانند لری پیج، مدیرعامل سابق گوگل یا دمیس هاسابیس، بنیان گذار دیپ مایند (که هردو درمورد تاثیر هوش مصنوعی بر آینده ی بشریت اظهار نظرهای عمومی و خصوصی کرده اند) اشاره می کنند.

باوجود اختلافات ماسک با پیج، دیپ مایند شاید گزینه ی محتمل تری باشد (چون در آن زمان به پیشرفت چشمگیری در حوزه ی هوش مصنوعی دست یافته بود). طبق ایمیل مورد بحث، ماسک دیپ مایند را از نظر منابع و پیشرفت در این حوزه، به طور قابل توجهی جلوتر از OpenAI می دید که هنوز سال ها با سرمایه گذاری های کلان مایکروسافت فاصله داشت.

برخی دیگر با توجه به ارتباط با ماسک و بنیان گذاران OpenAI، انگشت شان را به سمت پیتر تیل، یکی از بنیان گذاران پی پال و بنیان گذار پالانتیر تکنولوژیس (شرکت نرم افزاری فعال در زمینه ی آنالیز داده)، نشانه گرفته اند؛ بااین حال، تمرکز تیل بیشتر روی حوزه هایی مانند جمع آوری داده های جهانی برای دولت ها و (طبق شایعات) تزریق خون افراد جوان به خود است تا توسعه ی هوش مصنوعیِ تحول آفرین.

صرف نظر از هویت این شخص یا گروه ناشناس، ماسک به وضوح باور داشت که OpenAI در جلوگیری از کنترل سرنوشت بشریت توسط یک رقیب مرموز از طریق قابلیت های پیشرفته ی هوش مصنوعی، به طرز نگران کننده ای ناتوان است. او پس از ارایه ی هشدار تکان دهنده ی سانسورشده اش در مورد آینده، بعد از دو خط حذف شده ی دیگر نوشت: «واقعا امیدوارم اشتباه کنم.»

شاید به زودی ماسک به طور داوطلبانه نسخه های سانسورنشده از این ایمیل ها را فاش کند (که با توجه به علاقه ی او به افشاگری های غیرمنتظره ی آنلاین، به ویژه در مواقع نارضایتی، کاملاً محتمل است). اگر این اتفاق نیفتد، احتمالاً هرگز نخواهیم فهمید ماسک چه کسی را در سال 2018 عامل «کارهای خیلی بیشتر» با هوش مصنوعی می دانست که حتی OpenAI نیز از پس آن برنمی آمد.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتشار متن ایمیل قدیمی ایلان ماسک جنجال به پا کرد/ آینده نسل بشر در دست کیست؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتشار متن ایمیل قدیمی ایلان ماسک جنجال به پا کرد/ آینده نسل بشر در دست کیست؟"، کلیک کنید.