اندروید 15 دو قابلیت مخفی دارد که هرکسی آن را نمی داند!

به گزارش خبرگزاری سیمارتیکل و بر اساس گزارش مجله سیمارتیکل، اندروید 15 به روزرسانی بزرگی است که امسال منتشر خواهد شد و گوگل در این آپدیت سعی دارد به جای بازنگری کلی سیستم عامل موبایلی خود، روی بهبود ویژگی های قبلی و کارکرد دقیق تمرکز کند. اندروید 15 همچنان ویژگی های جدیدی نیز ارایه خواهد داد. با بررسی نسخه ی پیش نمایش توسعه دهنده ی اندروید 15، دو قابلیت مخفی جذاب در آن شناسایی شده است.

مدیریت بهتر نوتیفیکیشن ها

بسیاری از کاربران هر روز با سیلی از نوتیفیکیشن ها مواجه می شوند که می تواند باعث سردرگمی شان شود اما ترس از دست دادن اعلان های مهم نیز همواره وجود دارد.

مردم این روزها با تعداد زیادی نوتیفیکیشن روی ساعت های هوشمند، کامپیوتر، تبلت و گوشی های خود بمباران می شوند و به نظر می رسد اندروید 15 به این موضوع توجه خاصی خواهد داشت.

یکی از جالب ترین امکانات اندروید 15 با نام Notification Cooldown شناخته می شود که وقتی به طور متوالی اعلان های زیادی از یک برنامه دریافت کنید، به تدریج حجم صدای اعلان را کاهش خواهد داد.

اندروید 15 دو قابلیت مخفی دارد که هرکسی آن را نمی داند!

نکته ی جالب درمورد Notification Cooldown این است که اعلان های هر برنامه ای را جمع آوری می کند. اولین نوتیفیکیشن از هر برنامه به صورت استاندارد همراه با صدا دریافت خواهد شد اما اعلان های بعدی از همان اپلیکیشن به مرور با صدای کمتر دریافت می شوند.

به نوشته ی دیجیتال ترندز، Notification Cooldown را می توان در حالت خاموش کردن تدریجی اعلان های برنامه یا فقط اعلان های مکالمات فعال کرد و بدین ترتیب دیگر نگرانی خاصی بابت ازدست دادن پیام های مهم نخواهید داشت. انتظار می رود گوگل کارکرد ویژگی مذکور را در گذر زمان دقیق تر کند.

بهبود حریم خصوصی هنگام ضبط صفحه نمایش

یکی دیگر از ابزارهای کاربردی اندروید 15 به ضبط محتویات نمایشگر ارتباط دارد. در اندروید 15، قبل از راه اندازی ابزار ضبط صفحه نمایش، از شما درخواست می شود برنامه هایی که قصد دارید در ویدیو ضبط شده نمایش یابند را انتخاب کنید.

اندروید 15 دو قابلیت مخفی دارد که هرکسی آن را نمی داند!

پس از راه اندازی برنامه ی ضبط نمایشگر در اندروید 15 و شروع فرایند ضبط، فقط برنامه هایی در ویدیو نمایش داده خواهند شد که آن ها را از قبل انتخاب کرده اید و سایر اپلیکیشن ها نمایش داده نمی شوند. این ویژگی می تواند برای بهبود حریم خصوصی بسیار مفید باشد.

ادامه ی راه اندروید 15

گوگل درحال آزمایش قابلیتی شبیه پوشه ی امن (Secure Folder) سامسونگ است. این ویژگی به کاربران اجازه می دهد برنامه ها را قفل کنند و درنتیجه بدون واردکردن رمزعبور یا اثر انگشت باز نخواهند شد.

گوگل ویژگی مشابه پوشه ی امن را در برنامه ی Photos نیز ارایه می دهد. کاربران با این قابلیت می توانند فیلم و عکس های خصوصی خود را به راحتی پنهان کنند. با ویژگی فضای خصوصی در اندروید 15، کاربران می توانند همین کار را برای برنامه های نصب شده روی دستگاه خود انجام دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اندروید 15 دو قابلیت مخفی دارد که هرکسی آن را نمی داند!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اندروید 15 دو قابلیت مخفی دارد که هرکسی آن را نمی داند!"، کلیک کنید.