این جنگنده روسی 4500 کیلوگرم مهمات حمل می کند!

به گزارش خبرگزاری سیمارتیکل، میگ-29کی، معروف به فالکروم (Fulcrum D)، رهگیر نیروی دریایی قدرتمند روسیه با پیکربندی دو موتوره و تک سرنشین توانایی رسیدن به 2 ماخ با برد 950 مایلی را دارد و همچنین دارای قابلیت سوخت گیری هوایی است. علیرغم طراحی پیشرفته آن، از جمله پوشش های جاذب رادار و سیستم های جنگ الکترونیک، کاربرد اصلی آن به سمت ماموریت های هوا به زمین تغییر کرده است. به طور انحصاری توسط نیروی دریایی هند در خارج از روسیه اداره می شود و حضور آن در سیستم نظامی پیچیدگی های هوانوردی دریایی مدرن را برجسته می کند.

رهگیرهای دریایی نوع خاصی از جت های جنگنده هستند که برای عملیات از ناوهای هواپیمابر طراحی شده اند. فیلم محبوب دهه 1980 تاپ گان، با بازی تام کروز، کمک کرد تا رهگیرهای نیروی دریایی در افکار عمومی جای بگیرند. اما ارتش ایالات متحده تنها ارتشی نیست که از این هواپیماها استفاده می کند. در واقع، در تاپ گان، خلبانان آمریکایی که با اف-14 تامکت ارجمند پرواز می کنند، با جت های جنگنده شوروی روبرو می شوند. در حالی که هواپیماهایی که با آنها روبرو می شوند تخیلی هستند، یک نوع جت جنگنده وجود دارد که شباهت زیادی به توانایی های آنها دارد.

میگ-29، جنگنده افسانه ای روسیه!/ عکس

میگ-29کی فالکروم

میگ-29کی، یک جت جنگنده دریایی دو موتوره، تک سرنشینه و چند منظوره است. نیروی دریایی روسیه این هواپیما را در سال 2010 معرفی کرد و تقریباً 20 جت جنگنده از این نوع هنوز در خدمت دارد. فقدان یک ناو هواپیمابر که این جنگنده بتواند از طریق آن عمل کند، میگ-29کی را تا حد زیادی برای نیروی دریایی روسیه به یک جنگنده اضافی تبدیل کرده است.

«کی» که مخفف “Korabelnogo Bazirovaniya” یا «مبتنی بر عرشه» است. این نام نقش رهگیر دریایی جنگنده را برجسته می کند. همچنین آن را در میان خانواده بزرگ میگ-29 با بیش از 1500 هواپیما از همه نوع خود متمایز می کند. میگ-29 یک جت جنگنده برتری هوایی است که به عنوان پاسخی به اف-14 تامکت ایالات متحده طراحی شده است.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این جنگنده روسی 4500 کیلوگرم مهمات حمل می کند!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این جنگنده روسی 4500 کیلوگرم مهمات حمل می کند!"، کلیک کنید.