بازار ولوو کاهشی شد – سیمارتیکل

بازار ولوو کاهشی شد - سیمارتیکل

شرکت خودروسازی ولوو اعلام کرد که فروش ولوو در ماه فوریه نسبت به سال قبل 2 درصد کاهش یافت و به 50 هزار و 315 دستگاه رسید و به زمان سال نو قمری در چین به عنوان دلیل اصلی این کاهش اشاره کرد.

به گزارش سیمارتیکل، ولوو کارز که اکثریت آن متعلق به هلدینگ جیلی چین است، در بیانیه ای اعلام کرد که فروش خودروهای تمام الکتریکی 14 درصد افزایش یافته و 22 درصد از کل فروش جهانی را در ماه به خود اختصاص داده است.

این شرکت در ماه ژانویه اعلام کرد که به رشد فوق العاده در بازار خودروهای الکتریکی اطمینان دارد. پیش بینی می شود که خودروهای برقی تا اواسط دهه نیمی از حجم فروش خود را به خود اختصاص دهند و تا سال 2030 فقط خودروهای برقی بفروشند.

ولوو کارز اعلام کرد در چین، به دلیل زمان سال نو قمری در ماه فوریه، فروش نسبت به ماه مشابه سال گذشته 39 درصد کاهش یافت. فروش در اروپا 26 درصد رشد کرد و فروش خودروهای تمام الکتریکی نسبت به سال گذشته 31 درصد افزایش یافت. در همان زمان، فروش در ایالات متحده 7 درصد کاهش یافت که با کاهش 63 درصدی در فروش خودروهای تمام الکتریکی کاهش یافت.

برخی از تحلیلگران تمرکز شدید ولوو بر خودروهای برقی را زیر سوال برده اند و استدلال می کنند که بازار کلی خودروهای برقی ضعیف و در معرض رقابت شدید تسلاست.

بر اساس گزارش رویترز، ولوو در سال 2023 رکورد فروش 709 هزار خودرو را به ثبت رساند که 15 درصد رشد داشت و درآمد سالانه گروه را با 21 درصد افزایش به 399 میلیارد کرون سوید رساند. قیمت سهام ولوو تا به امروز 10 درصد افزایش یافته است اما در 12 ماه گذشته 30 درصد کاهش یافته است.

پایان خبر سیمارتیکل

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازار ولوو کاهشی شد – سیمارتیکل" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازار ولوو کاهشی شد – سیمارتیکل"، کلیک کنید.