برخورد قاطع با اخلال گران نظم در چهارشنبه سوری در کرمانشاه

برخورد قاطع با اخلال گران نظم در چهارشنبه سوری در کرمانشاه

به گزارش خبرنگار سیمارتیکل کرمانشاه، حمیدرضا کریمی ظهر امروز (20 اسفندماه) در جمع خبرنگاران، با اشاره به در پیش بودن چهارشنبه سوری، اظهار کرد: در سال های اخیر مراسم چهارشنبه سوری یا چهارشنبه آخر سال کارکرد سنتی خود را از دست داده، به شکلی که تعدادی هنجارشکن به اقداماتی دست می زنند که شادی مردم را به غم و عزا تبدیل می کند.

وی افزود: در این میان تعدادی افراد سودجو از موقعیت به وجود آمده سوء استفاده کرده و با تولید، نگهداری یا توزیع مواد محترقه و آتش زای غیراستاندارد در بین مردم به ویژه جوانان و نوجوانان امنیت آنها را با تهدید جدی روبرو می کنند.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: در این راستا، با هرگونه اخلال در نظم و امنیت و برهم زنندگان آسایش مردم برخورد قاطع قضایی صورت می گیرد.

وی با اشاره به کشف و ضبط مقادیری مواد محترقه در ماه های اخیر، گفت: طبق قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز به منظور حفظ امنیت جانی و مالی مردم، ضابطین دستگاه قضایی نسبت به کشف و انهدام باندهای قاچاق مواد محترقه، شناسایی عوامل و مراکز ساخت، شناسایی انبارها، خودروهای فروشنده مواد محترقه و آتش زا و مقابله با تهیه و فروش مواد منفجره و محترقه غیراستاندارد و غیرمجاز در سطح استان اقدام کنند و ضمن برخورد قانونی، انبارهایشان نیز پلمب شود.

کریمی در ادامه به نقش خانواده در کاهش تلفات و آسیب های ناشی از حوادث چهارشنبه سوری اشاره و ابراز کرد: خانواده ها باید فرزندان خود را از خطرات مواد محترقه و آتش زا آگاه کنند.

وی در پایان تاکید کرد: همراهی خانواده ها باعث خواهد شد تا چهارشنبه آخر سال را در امنیت سپری کرده و تعطیلات نوروز خوبی را در کنار اعضای خانواده خود داشته باشیم.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برخورد قاطع با اخلال گران نظم در چهارشنبه سوری در کرمانشاه" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برخورد قاطع با اخلال گران نظم در چهارشنبه سوری در کرمانشاه"، کلیک کنید.