تور راهیان پیشرفت یزد راهی فولاد آلیاژی شد – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار سیمارتیکل، تور راهیان پیشرفت یکی از برنامه های پیش بینی شده در راستای جهاد تبیین است که به بیان دستاوردهای صنعتی استان می پردازد.

این تور یک روزه با هماهنگی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد با حضور جمعی از خبرنگاران راهی یکی از واحدهای دولتی فولادی استان یزد شد تا پیشرفت ها و دستاوردهای صنعتی این واحد را برای مردم استان یزد تبیین کند.

تور راهیان پیشرفت یزد راهی فولاد آلیاژی شد

یکی از طرح های بازدید شده در این تور، طرح «یزد یک» است. این طرح با ظرفیت تولید سالانه 700 هزار تن انواع بیلت های آلیاژی و مهندسی، مهم ترین طرح توسعه ای شرکت فولاد آلیاژی ایران است که در آینده نزدیک مورد بهره برداری قرار می گیرد.

ایجاد 500 فرصت شغلی جدید با راه اندازی طرح «یزد یک»

با بهره برداری از این واحد که 500 فرصت شغلی جدید ایجاد می کند، ظرفیت کلی فولادسازی شرکت فولاد آلیاژی ایران به یک میلیون و 300 هزار تن در سال افزایش خواهد یافت.

تور راهیان پیشرفت یزد راهی فولاد آلیاژی شد

پس از بازدید، رییس واحد محیط زیست شرکت فولاد آلیاژی ایران با حضور در جمع خبرنگاران به سووالات آنها پاسخ داد و به تشریح نحوه استفاده از فیلترها و تجهیزات کاهنده آلودگی هوا پرداخت.

حسین یارحسینی در این نشست اظهار کرد: 8 درصد سرمایه گذاری اولیه این شرکت مرتبط با حوزه کنترل آلاینده ها بوده و سالانه 80 میلیارد تومان برای تجهیزات زیست محیطی این واحد فولادی هزینه می شود.

وی عنوان کرد: از حدود یک دهه پیش این واحد موظف به نصب سنسورهای آنلاین در دهانه دودکش های واحد هستیم به طوری که اطلاعات به صورت شبانه روزی از سوی محیط زیست پایش و رصد می شود.

تور راهیان پیشرفت یزد راهی فولاد آلیاژی شد

یارحسینی، یکی دیگر از راهکارهای کاهش آلایندگی هوا را توسعه فضای سبز اعلام کرد و گفت: 10 درصد از وسعت واحدها به فضای سبز اختصاص یافته است.

یزد قطب تولید فولاد کشور

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد نیز در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شرکت فولاد آلیاژی ایران از پیشرفته ترین و بزرگترین تولیدکنندگان انواع فولاد آلیاژی و مخصوص در ایران و خاورمیانه و یکی از مدرن ترین کارخانجات فولاد آلیاژی دنیا با ظرفیت تولید سالانه 600 هزار تن انواع فولادهای آلیاژی مشتمل بر 440 گرید فولادی است.

تور راهیان پیشرفت یزد راهی فولاد آلیاژی شد

کاظم صادقیان عنوان کرد: به واسطه فعالیت این شرکت های بزرگ، استان یزد به یکی از قطب های تولید فولاد در کشور تبدیل شده است.

وی به بیان ظرفیت های استان یزد در این زمینه پرداخت و گفت: توسعه صنعتی در استان یزد با نگاه به مسایل زیست محیطی انجام شده است.

تور راهیان پیشرفت یزد راهی فولاد آلیاژی شد

بازدید از بخش های مختلف این واحد از برنامه های خبرنگاران در اردوی صنعتی راهیان پیشرفت بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تور راهیان پیشرفت یزد راهی فولاد آلیاژی شد – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تور راهیان پیشرفت یزد راهی فولاد آلیاژی شد – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.