تکمیل پوشش فیبرنوری بابل با حضور وزیر ارتباطات

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، صبح روز پنج شنبه 26 بهمن 1402، همزمان با سالروز ولادت حضرت امام سجاد (ع)، آیین افتتاح پروژه های ارتباطی ایرانسل در استان مازندران با حضور عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ امیر محمدزاده لاجوردی، جانشین وزیر در امور ارتباطات و معاون وزیر و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی؛ سید محمود حسینی پور، استاندار مازندران؛ حجت الاسلام و المسلمین روحانی امام جمعه بابل؛ قاسم عزیززاده گرجی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران و فرماندار بابل؛ ایرج روحی، مشاور وزیر در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق روستایی و مجری طرح خدمات عمومی اجباری؛ اسماعیل اعزی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران؛ فرهاد جاویدی، مدیرکل رگولاتوری منطقه شمال؛ ذکریا صالحیان، مدیرکل زیرساخت مازندران؛ مهدی کیانی، شهردار بابل؛ اعضای شورای شهر بابل؛ بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل و اهالی رسانه، در محل کتابخانه عمومی آیت الله روحانی بابل، برگزار شد.

در این مراسم، تکمیل پوشش اینترنت پرسرعت فیبرنوری ایرانسل برای منازل و کسب وکارها (FTTx) در شهر بابل، اعلام شد. همچنین با افتتاح سایت 5G ایرانسل در شهر آمل، تعداد سایت های نسل پنج ایرانسل در کشور به عدد 847 رسید. علاوه بر این، سایت ارتباطی ایرانسل برای پوشش روستاهای مُرسم و اوسا در شهرستان میان دورود نیز توسط وزیر ارتباطات، به بهره برداری رسید.

در مراسم امروز، با حضور فرزند شهید بابلی مدافع حرم، شهید سید رضا طاهر و با انجام تست سرعت بر بستر شبکه فیبرنوری ایرانسل در محل مراسم، سرعت 944 مگابیت بر ثانیه در این شبکه به ثبت رسید. به این ترتیب و با گسترش پوشش فیبرنوری ایرانسل در تمام شهر بابل، ساکنان این شهر می توانند با ثبت درخواست سرویس فیبرنوری، از سرویس پرسرعت اینترنت فیبرنوری برای منازل، مدارس، کسب وکارها و… بهره مند شوند. همچنین هشتصد و چهل و هفتمین سایت نسل پنج ایرانسل در کشور، با سرعت دانلود 973 مگابیت بر ثانیه، به بهره برداری رسید تا ایرانسل همچنان رکورددار تعداد سایت نسل پنج تلفن همراه در ایران باشد.

افتتاح دو سایت ارتباط روستایی ایرانسل در روستاهای مُرسم و اوسا، از توابع بخش مرکزی شهرستان میان دورود، با دستور وزیر ارتباطات، بخش دیگر آیین بهره برداری از پروژه های ارتباطی ایرانسل در استان مازندران بود. با افتتاح این دو سایت که از محل اعتبار طرح USO وزارت ارتباطات تاسیس شده است، 280 خانوار با 847 نفر جمعیت، به شبکه اینترنت پرسرعت همراه ایرانسل متصل شدند.

تکمیل پوشش فیبرنوری بابل با حضور وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم با اشاره به اینکه نهضت ملی فیبرنوری منازل و کسب وکارها، مهمترین پروژه زیرساختی ارتباطی کشور است که می تواند هم چهره ارتباطات ثابت و هم چهره ارتباطات همراه را در ایران تغییر دهد، تصریح کرد: «یکی از تکالیف برنامه هفتم توسعه، تجهیز تک تک ساختمان های کشور به دسترسی فیبرنوری است و با اجرای کامل این پروژه، تا دهه ها، نیاز به زیرساخت ارتباطی جدید نخواهیم داشت.»

وی ضمن تقدیر و تشکر از ایرانسل و سایر فعالان توسعه زیرساخت فیبرنوری، با بیان اینکه در حال انجام کار 10 ساله، طی سه سال هستیم، تکمیل پوشش فیبرنوری بابل را اتفاق بزرگی برشمرد و از انجام این پروژه، ابراز خرسندی کرد.

استاندار مازندران نیز با تشکر از ایرانسل و وزارت ارتباطات برای توسعه زیرساخت ارتباطی در شهر بابل و استان مازندران، تاکید کرد: «با افتتاح پوشش فیبرنوری در شهر بابل، به لطف و عنایت الهی، پایداری اینترنت تثبیت شد و ضریب اطمینان آن بالا رفت.»

وی با بیان اینکه سالانه 40 میلیون نفر مسافر و گردشگر، از سراسر ایران، به مازندران سفر می کنند، گفت: «رقابت بین اپراتورها برای سرمایه گذاری در مازندران جدی است و با تشکیل کمیته رفع تداخلات و هماهنگی با شهرداری، خوشبختانه توسعه فیبرنوری در استان سرعت خوبی پیدا کرده و امیدوارم از اولین استان هایی باشیم که پوشش فیبرنوری در تمام شهرهای آن، کامل می شود.»

همچنین امام جمعه بابل، در این مراسم، ضمن تشکر از وزارت ارتباطات، ایرانسل، بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل و سایر دست اندرکاران توسعه ارتباطی کشور، بر ضرورت اعلام دستاوردها به مردم تاکید کرد و گفت: «باید اقدامات انجام شده را به مردم بگوییم و آنها را در جریان دستاوردها و افتخارات کسب شده کشور، قرار دهیم.»

در بخش پایانی این مراسم، وزیر ارتباطات با اهدای لوح سپاس، از تلاش های فرماندار و شهردار بابل در اجرای پروژه فیبرنوری این شهر، تقدیر کرد.

همچنین وزیر ارتباطات، پس از پایان مراسم، با حضور در «شرکت دانش بنیان فناوری ابررایانه طبرستان (ابر تک)» و «ساختمان انتشارات میلاد علوم رایانه» شهر بابل به عنوان دو مورد از کسب وکارهای مشترک خدمت فیبرنوری ایرانسل، ضمن گفت وگوی رودررو با صاحبان کسب وکار، سرعت دانلود فایل نزدیک به یک گیگابیت بر ثانیه در شبکه فیبرنوری ایرانسل را مشاهده و آن را رضایت بخش توصیف کرد. صاحبان این کسب وکارها نیز، از سرعت عمل، برخورد مناسب و کیفیت سرویس دریافتی از ایرانسل، تشکر کردند.

تکمیل پوشش فیبرنوری بابل با حضور وزیر ارتباطات

تعداد سایت های 5G ایرانسل تا پایان سال به 1100 می رسد

در ابتدای این مراسم، مدیرعامل ایرانسل طی سخنانی، با ارایه آمار و اطلاعاتی از پیشرفت پروژه های ارتباطی ایرانسل در مازندران گفت: «استان مازندران با بیش از 2 میلیون و 800 هزار مشترک فعال، رتبه 5 در مصرف دیتا در شبکه ایرانسل را دارد. ما تاکنون بیش از 20 هزار میلیارد ریال برای توسعه شبکه ارتباطی ایرانسل در این استان سرمایه گذاری کرده و 16 سایت نسل پنج تلفن همراه نیز فعال کرده ایم. پوشش جمعیتی ایرانسل در استان نیز، بیش از 94 درصد است.»

وی در خصوص روند پیشرفت پروژه فیبرنوری ایرانسل، با بیان اینکه برنامه ایرانسل برای امسال، ایجاد یک میلیون و 440هزار خانوار نقطه دسترسی است، گفت: «تاکنون ایجاد دسترسی برای 650 هزار نقطه انجام شده و هم زمان با انجام عملیات حفاری و اجرا در 49 شهر، در هفت شهر نیز در فازهای مختلف ارایه سرویس هستیم.»

عباسی آرند افزود: «تاکنون 150 کیلومتر از پروژه اتصال فیبرنوری بین شهری (جاده ای) استان مازندران انجام شده و 15 کیلومتر آن هم در حال انجام است و 25 کیلومتر باقی مانده هم، در فاز بعدی انجام می شود.»

وی کل متراژ فیبرنوری اجرا شده در شهر بابل را 120 کیلومتر اعلام کرد و افزود: «تعداد کل OLTهای نصب شده، 25 عدد، کابینت های ODC 52 عدد، FATها 504 عدد و تعداد کل خانوار تحت پوشش نیز، 69هزار و 966 خانوار است.»

مدیرعامل ایرانسل همچنین در بخش دیگری از سخنان خود، با اعلام این که تعداد سایت های نسل پنج ایرانسل به عدد 847 رسیده که از این تعداد، 5 سایت 5G در شهر ساری و 11 سایت نیز در سایر شهرهای مازندران راه اندازی شده است، تاکید کرد: «تعداد سایت های نسل پنج ایرانسل، تا پایان امسال به 1100 سایت در کل کشور خواهد رسید.»

تکمیل پوشش فیبرنوری بابل با حضور وزیر ارتباطات

وی در خصوص اقدامات ایرانسل در حوزه توسعه ارتباطات روستایی نیز، با بیان اینکه ایرانسل با 170هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری، 13 میلیون نفر جمعیت روستایی را تحت پوشش دارد، تعداد کل سایت های روستایی ایرانسل را 5845 سایت برای پوشش 30860 روستا اعلام کرد که از این تعداد، 1852 سایت برای پوشش 4442 روستا، از محل اعتبارات USO وزارت ارتباطات بوده است.

ایرانسل اولین ارایه دهنده 5G و رکورددار سرعت و تعداد سایت نسل پنج در ایران، علاوه بر توسعه تعداد سایت های نسل پنج تلفن همراه در کشور که با افتتاح سایت شهر آمل، تعداد آن به 847 رسید، به تازگی و در دی ماه 1402، با حضور امیر محمدزاده لاجوردی جانشین وزیر در امور ارتباطات و معاون وزیر و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از نسل 5.5 شبکه تلفن همراه «5G-Advance» در شبکه ایرانسل رونمایی کرد و با انجام تست سرعت در نسل 5.5 تلفن همراه و ثبت رکورد 6.5 گیگابیت بر ثانیه، باز هم رکورد سرعت اینترنت ایران را شکست.

پیش از این، سرویس جدید اینترنت پرسرعت ثابت مبتنی بر فیبر نوری ایرانسل نیز، در روز 27 اردیبهشت 1402، طی مراسمی توسط رییس جمهوری افتتاح شد. در این مراسم، سرویس اینترنت فیبر نوری که به عنوان سرویس «فیبر به منازل و کسب وکارها (FTTx)» شناخته می شود، در قالب «طرح ملی فیبر نوری منازل و کسب وکارها» به بهره برداری رسید و بابل در استان مازندران، به عنوان نخستین شهر، این سرویس ایرانسل را دریافت کرد. همچنین در تاریخ 22 مهرماه سال جاری، تفاهم نامه توسعه دسترسی فیبر نوری شیراز با همکاری شهرداری شیراز و قرارداد صدور مجوز حفاری پروژه فیبر نوری شهر صدرا با همکاری شهرداری صدرا، با حضور وزیر ارتباطات به امضا رسید و در تاریخ 9 آبان 1402 نیز، عملیات اجرایی پروژه فیبر نوری ایرانسل در شهر تبریز با مشارکت شهرداری این شهر و ایرانسل، طی مراسمی آغاز شد.

همچنین ایرانسل در مرداد 1402، موافقت نامه پروانه یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی (UNSP) را از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دریافت کرد. با دریافت این پروانه، ایرانسل رسماً به جمع ارایه دهندگان خدمات ارتباطی ثابت مبتنی بر فیبر نوری (FTTx) و سایر خدمات ارتباطی موضوع مصوبه فوق، پیوست.

ایرانسل، در حوزه ارتباطات روستایی نیز، تا پایان امسال و مطابق با برنامه های وزارت ارتباطات، پوشش روستاهای بالای 20 خانوار را که در طرح ملی توسعه ارتباطات روستایی به ایرانسل واگذار شده است، تکمیل می کند. در راستای تکمیل پوشش ارتباط روستایی در کشور، امروز و طی مراسم فوق، روستاهای باقی مانده از استان مازندران که به دلیل شرایط جغرافیایی امکان نصب تجهیزات در آن ها وجود نداشت، به اینترنت پرسرعت ایرانسل مجهز شدند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تکمیل پوشش فیبرنوری بابل با حضور وزیر ارتباطات" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تکمیل پوشش فیبرنوری بابل با حضور وزیر ارتباطات"، کلیک کنید.