تکنیکی ساده برای کنترل عصبانیت

تکنیکی ساده برای کنترل عصبانیت

آفتاب نیوز :

نتایج یک مطالعه جدید تایید می کند نوشتن احساس خشم روی یک تکه کاغذ و سپس پاره کردن یا دور انداختن آن باعث کاهش احساس خشم می شود.

متخصصان دانشگاه «ناگویا» در ژاپن اکنون این روش را توصیه می کنند که نه تنها می تواند به کسانی که خشمگین هستند کمک کند بلکه به افراد عادی نیز کمک می کند تا اضطراب خود را کم کنند. راه حل آن ها نوشتن تجربیات منفی روی یک تکه کاغذ و سپس مچاله کردن، خرد کردن یا دور انداختن آن است.

در این مطالعه که در مجله تخصصی Scientific Reports on Nature منتشر شده است، محققان از حدود 100 شرکت کننده در 2 آزمایش خواستند تا نظرات خود را در مورد مسایل اجتماعی بحث برانگیز بنویسند. سپس به آن ها گفتند که اظهارات آن ها توسط یک دانشجوی دکتری در دانشگاه ارزیابی می شود. ارزیابی به این شکل بود که ارزیابان از نظر هوش، منطق و عقلانیت به شرکت کنندگان نمره پایینی می دادند. همچنین این اظهارنظر توهین آمیز را می نوشتند که «باورم نمی شود یک فرد تحصیل کرده اینطور فکر کند. امیدوارم این فرد در دانشگاه چیزی یاد بگیرد.»

پس از ارایه این نظرات منفی، محققان از شرکت کنندگان خواستند تا افکار خود را در مورد این ارزیابی بنویسند. در نهایت به یک گروه اجازه داده شد کاغذ را در سطل زباله بیندازند یا آن را ریز ریز کنند، در حالی که گروه دیگر فقط قرار بود کاغذ را روی میز بگذارند. نتایج نشان داد کسانی که کاغذ خود را دور انداخته بودند، خشم کمتری نسبت به گروه دوم داشتند.

متخصصان می دانند تولید مداوم مواد شیمیایی مرتبط با استرس از جمله کورتیزول و آدرنالین و تغییرات متابولیکی ناشی از عصبانیت مدیریت نشده می تواند به بسیاری از سیستم های مختلف بدن آسیب برساند.

برخی از مشکلات سلامتی کوتاه مدت و بلندمدت که با عصبانیت مدیریت نشده مرتبط هستند عبارتند از سردرد، مشکلات گوارشی، مانند درد شکم، بیخوابی، افزایش اضطراب، افسردگی، فشار خون بالا، مشکلات پوستی مانند اگزما، حمله قلبی و سکته مغزی.

به گزارش دویچه وله، این مطالعه از سوی متخصصان ژاپنی نقطه اوج سال ها تحقیق در مورد ارتباط بین کلام مکتوب و کاهش خشم است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تکنیکی ساده برای کنترل عصبانیت" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تکنیکی ساده برای کنترل عصبانیت"، کلیک کنید.