خانواده؛ پایه سلامت فرد و جامعه است / جهان باید بتواند ویروس های فرهنگی را هم مهار کند

خانواده؛ پایه سلامت فرد و جامعه است / جهان باید بتواند ویروس های فرهنگی را هم مهار کند

همسر رییس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در بهداشت و پزشکی پیشرفت های خوبی داشته، در عین حال بر لزوم پیشرفت بیشتر سلامت فرهنگی نیز تاکید کرد و گفت: همانگونه که علوم پزشکی در همه گیری ویروس کرونا موفقیت های بزرگی داشت، جهان باید بتواند ویروس های فرهنگی را نیز مهار کند.

به گزارش سیمارتیکل و بنابر اعلام وزارت بهداشت، دکتر جمیله علم الهدی در افتتاحیه نخستین همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، گفت: سلامت بر پایه خانواده استوار است زیرا خانواده پایه سلامت فرد و جامعه قلمداد می شود.

وی افزود: سلامت خانواده دو بعد دارد؛ یکی این که ارایه خدمات به خانواده را مورد توجه قرار می دهد و دیگر این که توسعه الگوی خانواده را در اجتماع دنبال می کند. بدیهی است که این الگو مخالف فردگرایی، تکثرگرایی و استثمار زن و انسان در فرهنگ مسلط جهان امروزی است.

دکتر علم الهدی با بیان این که در این الگو، عقل مشاهده گر به عقل مداخله گر و فعال برای مواجهه با آسیب های فرهنگی تبدیل می شود، اظهار داشت: باید با توسعه سلامت خانواده، فرهنگ های اصیل و تاریخی را به مقابله با این سیطره نابجا، فراخواند.

وی تاکید کرد: از پزشکان و عالمان فرهیخته حاضر در این همایش می خواهم به وضعیت آینده جهان و انسان توجه ویژه کنند تا از سیطره فرهنگی غرب که زنان و دختران در معرض آسیب های آن هستند، نجات یابیم.

همسر رییس جمهور با اشاره به این که جمهوری اسلامی ایران در بهداشت و پزشکی پیشرفت های خوبی داشته است، بر پیشرفت بیشتر سلامت فرهنگی تاکید کرد و گفت: علم پزشکی، علم پیشرو و دانشگاه های علوم پزشکی ایران دانشگاه های پیشرو هستند و باید علاوه بر تعقیب مسایل مربوط به سلامت و تحقیقات علمی، بتوانند در حوزه اجتماعی و فرهنگی هم به حل مشکلات کمک کنند.

جمیله علم الهدی، افزود: آلودگی های زیست محیطی همچون آلودگی آب، خاک و هوا نتیجه آلودگی های فرهنگی است.

وی ادامه داد: همانگونه که علوم پزشکی در همه گیری ویروس کرونا موفقیت های بزرگی داشته است، جهان باید بتواند ویروس های فرهنگی را نیز مهار کند.

این استاد دانشگاه یادآور شد: این همایش از نقطه مهمی که همان سلامت، امنیت و آرامش در خانواده است، آغاز شده زیرا مطابق تعالیم قرآن، زنان، اسباب آرامش و مردان، اسباب قوام خانواده هستند.

وی در پایان با اظهار امیدواری نسبت به اجرای سیاست های توجه به جوانی جمعیت و خانواده توسط دولت جمهوری اسلامی ایران، گفت: خانواده یعنی فداکاری، محبت، تعهد و توجه به ارزش های اخلاقی که تحقق همه این ها بدون وجود زنان فرهیخته و مسیول ممکن نیست.

پایان خبر سیمارتیکل

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خانواده؛ پایه سلامت فرد و جامعه است / جهان باید بتواند ویروس های فرهنگی را هم مهار کند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خانواده؛ پایه سلامت فرد و جامعه است / جهان باید بتواند ویروس های فرهنگی را هم مهار کند"، کلیک کنید.