خودروهای سایپا، چشم «کره شمالی» را گرفت

وزیر امور اقتصادی خارجی کره شمالی، از تمایل این کشور برای همکاری با گروه خودروسازی سایپا خبر داد. این خبر را خبرگزاری رسمی سایپا، یعنی سایپانیوز در وب سایت خود منتشر کرده است.

این روزها ششمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران در حال برگزاری است و خودروسازان ایرانی نیز به دنبال بازار صادراتی برای محصولات خود هستند. به نظر می رسد که اکنون خودروهای سایپا موردتوجه جمهوری دموکراتیک خلق کره قرار گرفته اند.

خودروهای سایپا، چشم «کره شمالی» را گرفت

به گزارش سیمارتیکل و به نقل از مجله سیمارتیکل و ساپانیوز، «یون جونگ هو»، وزیر امور اقتصاد خارجی کره شمالی گفته است که روابط دوستانه سیاسی دو کشور می تواند به عنوان دلیلی برای همکاری ها در صنعت خودرو ایفای نقش کند. او همچنین توانایی سایپا را در تولید خودروهای سواری و تجاری، خوب ارزیابی کرده و از تمایل کشورش برای همکاری با سایپا سخن گفته است.

نگاهی به صنعت خودروسازی کره شمالی

خودروهای سایپا، چشم «کره شمالی» را گرفت

برند مشهور صنعت خودروسازی جمهوری دموکراتیک خلق کره «پیونگهوا موتورز» نام دارد. این برند فعالیت خود را از سال 1998 (1377) و با سرمایه گذاری مشترک کره شمالی و جنوبی آغاز کرد. محصولات پیونگهوا موتورز خودروهایی از برند فیات و برلیانس هستند که تحت لیسانس دو شرکت چینی و ایتالیایی در این کشور مونتاژ می شوند. پیونگهوا موتورز حقوق انحصاری تولید، عرضه و فروش خودروهای دست دوم را نیزدر جمهوری دموکراتیک خلق کره در اختیار دارد. بااین حال، اکثر مردم کره شمالی قادر به خرید خودرو حتی از نوع دست دوم نیستند.

دیگر برند صنعت خودروسازی کره شمالی «کارخانه موتور سونگری» نام دارد. این برند در تولید خودروهای سنگین و نیمه سنگین تجاری فعالیت دارد.

در مورد ایران اکسپو 1403

ششمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران، از روز شنبه هفته جاری آغاز شده و در آن، بیش از 2 هزار بازرگان، سرمایه گذار و تاجر خارجی از 85 کشور جهان حضور دارند. نمایشگاه ایران اکسپو 1403 مورد استقبال تولیدکنندگان، تجار و بازرگانان خارجی قرار گرفته است. این نمایشگاه تا 12 اردیبهشت ماه برپاست. امکان بازدید برای عموم مردم، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی از ساعت 9 تا 16 فراهم است.

5454

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خودروهای سایپا، چشم «کره شمالی» را گرفت" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خودروهای سایپا، چشم «کره شمالی» را گرفت"، کلیک کنید.