خورشید را هرگز از این زاویه ندیده اید/ فیلم

خورشید را هرگز از این زاویه ندیده اید/ فیلم

به گزارش خبرگزاری سیمارتیکل، شما می توانید ساختارهای پردار و مو مانند ساخته شده از پلاسما را ببینید که خطوط میدان مغناطیسی را در جو پایین تر خورشید دنبال می کنند و به تاج بیرونی بسیار داغ تر تبدیل می شوند. این ویدیو از حدود یک سوم فاصله زمین و خورشید گرفته شده است.

ویدیوی زیر را ببینید که ویژگی های غیرعادی خورشید از جمله خزه های تاجی، اسپیکول ها و باران تاجی را نشان می دهد. مدارگرد خورشیدی این ویدیو را در 27 سپتامبر 2023 با استفاده از ابزار تصویربرداری فرابنفش شدید (EUI) خود ضبط کرد.

ESA گفت دمای روشن ترین مناطق حدود یک میلیون درجه سانتیگراد است، در حالی که نقاط سردتر تیره تر به نظر می رسند، زیرا تابش را جذب می کنند.

خزه تاج چیست؟

چیزی است که در اینجا به خورشید ظاهر کرکی می دهد. این ساختارهای عجیب و غریب روی خورشید شبیه خزه هایی هستند که ما در زمین می یابیم، زیرا به نظر می رسد ویژگی های ظریف و توری دارند.

اما در خورشید، آنها را معمولا می توان در اطراف مرکز گروه های لکه های خورشیدی یافت، جایی که شرایط مغناطیسی قوی است و حلقه های تاجی بزرگی در حال تشکیل هستند. خزه آنقدر داغ است که اکثر ابزارها نمی توانند آنها را تشخیص دهند. خزه دو لایه اتمسفر، کروموسفر و تاج را می پوشاند.

اسپیکول ها، همانطور که از نامشان پیداست، مناره های بلند گازی هستند که در افق خورشیدی دیده می شوند و از کروموسفر خورشید به بالا می رسند. اینها می توانند تا ارتفاع 10000 کیلومتر برسند.

در زمان 30 ثانیه این ویدیو، باران تاجی را خواهید دید. این ماده سردتر از بقیه سطح خورشید است. باران از توده های پلاسما با چگالی بالاتر تشکیل شده است که تحت تاثیر گرانش به سمت خورشید می بارد.

ماموریت هایی مانند مدارگرد خورشیدی، کاوشگر خورشیدی پارکر و رصدخانه دینامیک خورشیدی به ما مناظر بی سابقه ای از خورشید می دهند و به اخترشناسان کمک می کنند تا درباره توپ گازی دینامیکی که کل منظومه شمسی ما را تامین می کند بیشتر بیاموزند.

منبع: SCIENCE ALERT

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خورشید را هرگز از این زاویه ندیده اید/ فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خورشید را هرگز از این زاویه ندیده اید/ فیلم"، کلیک کنید.