درمان‌های طبیعی برای از بین بردن جای زخم

درمان‌های طبیعی برای از بین بردن جای زخم

آفتاب‌‌نیوز :

چندین درمان طبیعی وجود دارد که به ظاهر جای زخم کمک می‌کند

آلوئه ورا

در یک بررسی سال ۲۰۱۹، محققان به این نتیجه رسیدند که آلوئه ورا می‌تواند زخم را بهبود بخشد.

روش استفاده: ۱- پوست سبز تیره را از سمت صاف‌تر برگ آلوئه ورا جدا کنید.

۲- ژل تقریباً شفاف سبز روشن را بردارید.۳- با استفاده از حرکات دایره‌ای ژل را مستقیم روی محل زخم خود بمالید.۴- بعد از نیم ساعت، ژل را با آب تازه و خنک بشویید.

 روغن نارگیل

یک تحقیق در سال ۲۰۱۸ می‌گوید که روغن نارگیل در بهبود زخم‌ها از طریق سنتز کلاژن، کاهش التهاب و ترمیم سد پوستی نقش دارد و دارای اثر ضد باکتری و آنتی اکسیدانی است.

روش استفاده:۱-چند قاشق غذاخوری روغن نارگیل را به اندازه‌ای گرم کنید که مایع شود.۲-روغن را به مدت ۱۰ دقیقه روی جای زخم ماساژ دهید.

۳-اجازه دهید پوست حداقل یک ساعت روغن را جذب کند.

سرکه سیب

یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ نشان داد اسید سوکسینیک موجود در سرکه سیب می‌تواند التهاب ناشی از آکنه را کنترل کند که به نوبه خود ممکن است از ایجاد اسکار (جای زخم) جلوگیری کند.

روش استفاده:۱- چهارقاشق غذاخوری آب مقطر را با ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب ترکیب کنید.۲- یک گلوله پنبه را به مخلوط آب و سیب آغشته کنید و در محل زخم خود بمالید و بگذارید خشک شود.۳- این کار را هر شب قبل از رفتن به رختخواب انجام دهید و صبح محل را بشویید.
 

استوقودوس و روغن زیتون

یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ روی موش‌ها نشان داد که سطح زخم‌هایی که به صورت موضعی با روغن استوقودوس درمان شده‌اند در مقایسه با گروه کنترل به طور قابل‌توجهی کاهش یافته است.

روش استفاده:۱- سه قطره اسانس استوقودوس را با ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید.۲- مخلوط را حدود ۵ دقیقه روی ناحیه زخم ماساژ دهید.۳- بگذارید روغن حدود ۳۰ دقیقه در محل زخم باقی بماند.۴-
محل را با آب گرم بشویید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درمان‌های طبیعی برای از بین بردن جای زخم" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درمان‌های طبیعی برای از بین بردن جای زخم"، کلیک کنید.