زلزله در بازار طلا و سکه/ حباب سکه ترکید؟

زلزله در بازار طلا و سکه/ حباب سکه ترکید؟

به گزارش خبرگزاری سیمارتیکل، بر اساس تحقیقات بازار، قیمت هر گرم طلای 18 عیار در بازار با حدود 8 هزار تن کاهش به 3 میلیون و 726 هزار تن رسید. هر مثقال طلا 67 هزار تومان کاهش یافت و 16 میلیون و 112 هزار تومان نگه داشته شد.

روز یکشنبه قیمت طلا در بازار کاهش یافت. به طوری که هر گرم طلای 18 عیار از 3 لک 879 هزار تن به 3 میلیون و 726 هزار تن کاهش یافت. یعنی قیمت هر گرم طلای 18 عیار در دو روز گذشته 153 هزار تومان کاهش یافته است.

قیمت سکه امامی در بازار تهران با 802 هزار تومان کاهش به 43 میلیون و 681 هزار تومان رسید. اما با کاهش قیمت سکه، قیمت آن در روز شنبه به 45 میلیون و 493 هزار تن افزایش یافت. قیمت سکه در دو روز گذشته یک میلیون و 812 هزار تن کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش، قیمت نیم سکه 700 هزار تومان، ربع سکه 900 هزار تومان و سکه گرمی 500 هزار تومان کاهش یافت. بر این اساس قیمت نیم سکه به 25 میلیون و 800 هزار تومان، ربع سکه 15 میلیون و 700 هزار تومان و سکه گرمی 6 میلیون و 900 هزار تومان رسید. حباب ارز امامی نیز با 225 هزار تومان کاهش به 6 هزار و 692 هزار تومان رسید.

در این زمینه محمد کشتی یار رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر درباره وضعیت بازار طلا و سکه گفت: پس از هیجانات اولیه بازار و افزایش قیمت ها، بازار طلا و سکه از روز یکشنبه روند کاهشی به خود گرفت.

وی با اشاره به افزایش 5 دلاری قیمت طلا در سطح جهانی در روز بعد، گفت: با این حال قیمت طلا و سکه در بازار نیز به دلیل تعدیل ارز و کاهش حدود 6 هزار تنی نسبت به دیروز کاهش یافت.

این کارگر بازار طلا گفت: هر چند بامداد یکشنبه دلار 70 هزار تن را لمس کرد اما اکنون 64 و 65 هزار تن در کانال معامله می شود.

این فعال بازار طلا در عین حال پیش بینی می کند که حباب ارز در روزهای آینده کاهش یابد؛ چرا که کار بازار که روز یکشنبه تقریبا تعطیل بود، امروز از سر گرفته شده و بازار به ثبات رسیده است.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زلزله در بازار طلا و سکه/ حباب سکه ترکید؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زلزله در بازار طلا و سکه/ حباب سکه ترکید؟"، کلیک کنید.