زیرساخت‌های شیلاتی در شهرستان عسلویه تقویت می‌شود – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان

زیرساخت‌های شیلاتی در شهرستان عسلویه تقویت می‌شود - خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار سیمارتیکل، عقیل امینی عصر پنجشنبه در دیدار با فرماندار عسلویه ضمن ارائه گزارش از وضعیت فعالیت‌های شیلاتی اظهار کرد: به منظور حمایت از صیادان منطقه نیاز است با یک نگاه ویژه از پروژه‌های شیلاتی حمایت شود.

مدیرکل شیلات بوشهر در رابطه با انجام پروژه‌ها با اعتبارات ملی در این شهرستان گفت: پروژه لایروبی اسکله نخل تقی از پروژه‌های ملی بوده که از سال ۱۴۰۰ با اعتباری به مبلغ ۷۰۰ میلیارد ریال آغاز شد.

وی در رابطه با این پروژه توضیح داد: این پروژه شامل ایجاد دایک و ترمیم موج شکن و لایروبی اسکله نخل تقی است که عملیات اجرایی ایجاد دایک و ترمیم موج شکن انجام شده است و موضوع لایروبی این اسکله به زودی پس از تخصیص اعتبار از محل شورای راهبردی پتروشیمی‌ها عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

امینی ادامه داد: سال گذشته با هدف اشتغال پایدار و تأمین معیشت صیادان تفاهم نامه‌ای با شرکت پلیمر آریاساسول در راستای بازسازی ذخایر آبزیان صورت گرفت، که طبق این تفاهم نامه با همکاری و حمایت این شرکت پروژه احداث زیستگاه مصنوعی در این شهرستان انجام خواهد گرفت.

وی به پروژه‌های پیشنهادی شیلات شامل تکمیل مطالعات اسکله عسلویه، ساخت اداره شیلات شهرستان عسلویه و تجهیز آن، بهسازی اسکله هاله و بنود، ایجاد سوله تخلیه ماهی در اسکله عسلویه، پمپ اطفای حریق در کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان اشاره کرد گفت: نیاز است به منظور حمایت از صیادان بومی این منطقه این پروژه‌ها جزو پروژه‌های اولویت دار قرار گیرد و اعتبارات لازم برای انجام پروژه‌ها مصوب گردد.

امینی تصریح کرد: پروژه‌های پیشنهادی شیلات در این کمیته با در نظر گرفتن انتظارات و حل مشکلات جامعه شیلاتی این شهرستان ارائه شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زیرساخت‌های شیلاتی در شهرستان عسلویه تقویت می‌شود – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زیرساخت‌های شیلاتی در شهرستان عسلویه تقویت می‌شود – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.