زیست بوم اقتصاد دانش بنیان آذربایجان غربی تقویت شود – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان

زیست بوم اقتصاد دانش بنیان آذربایجان غربی تقویت شود - خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار سیمارتیکل، محمدصادق خیاطیان یزدی عصر چهارشنبه در جلسه اقتصاد دانش بنیان آذربایجان غربی در ارومیه افزود: توسعه شرکت های دانش بنیان زمینه ای برای کاهش مهاجرت، بازگشت نخبگان و حفظ و نگهداشت آنان است.

وی با اشاره به اینکه با تشکیل این شرکت ها فرهنگ نوآوری و دانش بنیان بودن تقویت شده است، بیان کرد: زیست بوم اقتصاد دانش بنیان در آذربایجان غربی تا حدودی تکمیل شده، هر چند نیازمند تقویت و ارتقاست.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری اضافه کرد: در 15 سال گذشته کسی با نام این شرکت ها آشنایی نداشت و موضوع غریب بود ولی هم اکنون با پرچم داری رهبر معظم انقلاب این حوزه پیشرفت چشمگیری داشته است.

خیاطیان یزدی ادامه داد: سرمایه این بخش، دانش است و صندوق های نوآوری، پژوهش و فناوری برای کمک به این شرکت ها دایر شده اند.

وی اظهار کرد: فصل جهش این شرکت ها و ارتقای آنها فرا رسیده است و لازم است در استان نیز برنامه ریزی لازم در این زمینه انجام شود.

وی بیان کرد: تلاش می کنیم تا شرکت های فعال توسعه و ارتقا یابند و از نوپا به نو آور و به شرکت های فناور تبدیل شوند.

خیاطیان یزدی ادامه داد: صندوق پژوهش استان نیز لازم است از بعد سرمایه ارتقا یابد و در این زمینه بخش دولتی و خصوصی لازم است همزمان فعال باشند تا صندوق استانی به افزایش سرمایه 50 میلیارد تومان دست یابد.

وی با اشاره به اینکه سهم 2.7 این بخش در اقتصاد بسیار ناچیز است، گفت: قانون دانش بنیان ها که در 2 سال قبل تصویب شد، مشوق های خوبی دارد که شرکت ها می توانند از آن بهره مند شوند.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری گفت: 75 درصد شرکت های دانش بنیان استان در 10 سال گذشته یک هزار و 600 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند و 550 میلیارد ریال هم در هفته اخیر تصویب شده که به زودی پرداخت می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زیست بوم اقتصاد دانش بنیان آذربایجان غربی تقویت شود – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زیست بوم اقتصاد دانش بنیان آذربایجان غربی تقویت شود – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.