سانسور و سکوت نمی تواند ابزار قوی در مقابله با دشمن باشد – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان

سانسور و سکوت نمی تواند ابزار قوی در مقابله با دشمن باشد - خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار سیمارتیکل، یحیی رمضانی بعدازظهر پنج شنبه در آیین میهمانی لاله ها که در امامزاده محمد (ع) کرج برگزار شد، ضمن تبریک چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و سالروز برانگیخته شدن بهترین مخلوق خداوند با اشاره به جنگ شناختی دشمن گفت: در این جنگ شناخت انسان ها هدف دشمن قرار می گیرد، بدون اینکه کوچک تری لطمه ای به بدن آنها وارد شود.

وی با اشاره به اینکه جنگ شناختی یک جنگ موریانه ای و شکل تکامل یافته و پیشرفته جنگ نرم است، عنوان کرد: اثرات این جنگ از طریق منابع اطلاعاتی و رسانه های اجتماعی و شبکه اینترنت به صورت استراتژیک گسترش می یابد. در این جنگ یکی از اهداف دشمن از بین بردن اعتماد جامعه نسبت به حاکمیت و نابودی سرمایه ها و نیروهای اجتماعی است.

فرماندار ویژه شهرستان کرج روش عملی در نبرد شناختی را مشروعیت زدایی، اعتبار زدایی، اعتماد زدایی، قداست زدایی، ناامید سازی جامعه و ناکارآمدی مسایل روز عنوان و بیان کرد: برخی افرادی که گرفتار جنگ شناختی شده اند، تا چندی پیش به شدت به اعتقادات خود پایبند بودند اما اکنون آنها را خرافات تلقی کرده و به بسیاری از مسایل بدبینانه نگاه می کنند.

رمضانی با اشاره به یارگیری دشمن در عرصه جنگ شناختی و با تاکید بر ضرورت هوشیاری در این زمینه مطرح کرد: دشمن در این جنگ تلاش می کند چهره ظهور حضرت مهدی (عج) را مجله سیمارتیکل جلوه دهد و در این مسیر از ابزارهای مختلف و خاصی استفاده می کند. در چنین جنگی اعتقادات، نگرش ها و رفتار نخبگان و عامه مردم مورد هجمه قرار گرفته و می گیرد.

وی از بین بردن سرمایه های اجتماعی و معنوی نظام با مستندسازی پیچیده و حیله های رسانه ای، زیر سوال بردن زیرساخت های فکری و مذهبی نظام و مواجه کردن اعتقادات گذشته مخاطبان با تردید را از دیگر اقدامات دشمن در این جنگ برشمرد و افزود: تغییر باورهای نظام اسلامی یکی از کار ویژه های اصلی جنگ ادراکی و شناختی است.

فرماندار ویژه شهرستان کرج با اشاره به اینکه تغییر در باور به اسلام و کارآمدی نظام و ایجاد یاس و ناامیدی از دیگر اهداف دشمن در این جنگ است، اظهار کرد: اسلحه دشمن در جنگ شناختی اطلاعات و ابزارهای اطلاعاتی همچون فضای سایبری و تلویزیونی و ابزارهای پیچیده فناورانه است، آن هم با کمک اطلاعاتی که توسط نشخوارکنندگان دشمن در داخل و خارج تزریق می شود.

رقابت 370 نفر برای دو کرسی نمایندگی مجلس در کرج

رمضانی خاطرنشان کرد: در این جنگ ما باید با کمک اسلحه اطلاعاتی جامعه به جنگ با دشمن برویم، در این عرصه سانسور و سکوت نمی تواند ابزار قوی در مقابله با دشمن باشد، جنگ شناختی می تواند بی نهایت کنشگر و سناریو داشته باشد؛ در چنین شرایطی باید مراقب فرزندان و خانواده های خود باشیم که گرفتار این جنگ نشوند و در لشکر دشمن قرار نگیرند.

وی مطرح کرد: روش مقابله با جنگ شناختی دشمن هم آفندی و هم پدافندی است که در این عرصه باید سواد رسانه ای مردم و مسوولین افزایش یابد، در غیر این صورت به عنوان یک فرد بی سواد در لشکر دشمن قرار خواهند گرفت. دومین راه مقابله با این جنگ، استمرار راه شهدا و عمل به درس آنان یعنی مجاهدت، ایستادگی و مقاومت است.

فرماندار ویژه شهرستان کرج با تاکید بر اینکه باید رویه مقاومت، ایثار و شهادت به روش هنرمندانه به دولت ظهور متصل شود، از افتتاح یک هزار و 458 پروژه با اعتباری بالغ بر 12 هزار میلیارد تومان در این شهر خبر داد و مطرح کرد: دغدغه رهبر معظم انقلاب حضور حداکثری در انتخابات است و در این راستا چهار راهبرد را اعلام کرده اند.

رمضانی با تاکید بر اینکه در این راستا باید رقابت واقعی، مشارکت قوی، سلامت حقیقی و امنیت کامل انجام شود، خاطرنشان کرد: ما در این مکان مقدس قسم یاد می کنیم که با حضور حداکثری خود پای صندوق های رای، نگذاریم خواب دشمن تعبیر شود. در شهر کرج 370 نفر برای دو کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی با یکدیگر رقابت می کنند.

فرماندار ویژه شهرستان کرج اضافه کرد: برای هر کرسی نمایندگی مجلس 185 نفر با یکدیگر وارد رقابت می شوند. 741 شعبه اخذ رای نیز پیش بینی شده و آماده ایم در روز 11 اسفند ماه هر یک نفر 10 نفر رای دهنده را پای صندوق های رای بکشانیم. در این راستا شعار ما «11 اسفند روز جمعه، البرز تعطیل نخواهد بود» است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سانسور و سکوت نمی تواند ابزار قوی در مقابله با دشمن باشد – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سانسور و سکوت نمی تواند ابزار قوی در مقابله با دشمن باشد – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.