صدور 80 میلیون بیمه نامه/ بیمه درمان صدرنشین پرداخت خسارت

صدور 80 میلیون بیمه نامه/ بیمه درمان صدرنشین پرداخت خسارت

طبق گزارش بیمه مرکزی از عملکرد 12 ماهه بازار بیمه در سال گذشته معادل 79.8 میلیون فقره بیمه نامه صادر شده که سه رشته بیمه درمان، بدنه اتومبیل و شخص ثالث در صدر نسبت خسارات پرداختی قرار دارند.

به گزارش سیمارتیکل، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، اخیرا آمار اولیه عملکرد بازار بیمه در سال 1402 را بر اساس ارقام خود اظهاری شرکت های بیمه در سامانه سنهاب منتشر کرده است.

بر اساس این گزارش، حق بیمه تولیدی و خسارت پرداختی در سال 1402 به ترتیب حدود 279 و 162.8 همت (هزار میلیارد تومان) بوده که در قیاس با مدت مشابه در سال گذشته آن یعنی (1401) به ترتیب 59 و 61.4 درصد رشد داشته است.

صدور نزدیک به 80 میلیون بیمه نامه

همچنین تعداد بیمه نامه صادر شده در سال 1402 تعداد 79.8 میلیون فقره بوده که در قیاس با مدت مشابه آن در سال قبل، 7.4 درصد رشد داشته است.

تعداد خسارات پرداختی در سال 1402 چقدر است؟

تعداد خسارت پرداختی بیمه در این گزارش 74.3 میلیون فقره ذکر شده که در قیاس با مدت مشابه سال قبل خود 6.5 درصد افزایش را تجربه کرده است.

همچنین، میزان نسبت خسارت بازار با 0.9 واحد افزایش در مقایسه با سال قبل به 58.4 درصد رسیده است. البته در محاسبه این نسبت (خسارت)، مبالغ خسارت های معوق، ذخایر حق بیمه، کارمزد شبکه فروش و هزینه های اداری- عمومی شرکت های بیمه در نظر گرفته نمی شود.

نسبت خسارات کدام رشته های بیمه بیشتر است؟

بر اساس این گزارش، رشته درمان با 73.8 درصد، رشته بدنه اتومبیل با 73.5 درصد و رشته بیمه شخص ثالث-مازاد با 70.4 درصد، بالاترین سهم نسبت خسارت رشته های بیمه در بازار بیمه در قیاس با میانگین نسبت خسارت این بازار (58.4) به خود اختصاص داده اند.

پایان خبر سیمارتیکل

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صدور 80 میلیون بیمه نامه/ بیمه درمان صدرنشین پرداخت خسارت" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صدور 80 میلیون بیمه نامه/ بیمه درمان صدرنشین پرداخت خسارت"، کلیک کنید.