ضرورت تدوین پیوست سلامت برای برنامه های دستگاه های اجرایی

ضرورت تدوین پیوست سلامت برای برنامه های دستگاه های اجرایی

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تمام برنامه های کشوری از خرد تا کلان نیازمند پیوست سلامت است.

به گزارش سیمارتیکل، دکتر حسین فرشیدی – معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در”گردهمایی مدیران بهداشت رده های سپاه پاسداران” در سالن همایش های خانه معلم قم، با پرداختن به ضرورت تدوین پیوست سلامت برای برنامه ها و دستگاه های مختلف افزود: امروزه وقتی بحث بهداشت مطرح می شود باید تمام برنامه های اقتصادی، نظامی، مدیریتی پیوستی تحت عنوان «سلامت» داشته باشند.

وی با بیان اینکه حوزه سلامت گسترده است، گفت: یکی از بخش های بسیار مهم حوزه سلامت، مربوط به سلامت جسمانی است ولی در کنار سلامت جسمانی، پرداختن به سلامت اجتماعی، سلامت روانی و سلامت معنوی هم مطرح است.

معاون وزیر بهداشت با پرداختن به مولفه های سلامت، خاطرنشان کرد: سلامت مولفه های بسیار مهم و مختلفی دارد که یکی از آن مولفه ها، سلامت اجتماعی است. در سلامت اجتماعی یعنی ما باید ارتباط خودمان، جامعه و افرادی که بر آنها باید مدیریت کنیم بر اساس یک برنامه خاص و منسجم انجام شود.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، فرشیدی اظهار کرد: زمانی فقط صحبت از سلامت در مواقع بیماری بود ولی در حال حاضر بحث سلامت از اهمیت بالایی برخوردار است که باید در حوزه بهداشت و سلامت با همکاری سازمان ها به آن بپردازیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت یادآور شد: مشارکت دستگاه ها به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوزه سلامت، موضوع مهمی است که می توان با استفاده از ظرفیت های موجود گام های ارزشمند و قابل توجهی در تامین سلامت مردم برداشت.

پایان خبر سیمارتیکل

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ضرورت تدوین پیوست سلامت برای برنامه های دستگاه های اجرایی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ضرورت تدوین پیوست سلامت برای برنامه های دستگاه های اجرایی"، کلیک کنید.