طرح ساماندهی رودخانه چاه اسماعیل میناب افتتاح شد – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان

طرح ساماندهی رودخانه چاه اسماعیل میناب افتتاح شد - خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار سیمارتیکل، طرح ساماندهی بازه اضطراری رودخانه چاه اسماعیل در محدوده روستایی با همین نام در شهرستان میناب استان هرمزگان به پایان رسید و در دومین دور سفر رییس جمهور به هرمزگان با حضور وزیر نیرو افتتاح شد.

پس از اولین سفر رییس جمهور به هرمزگان و با تامین اعتبارات لازم، انجام طرح مذکور به عنوان یکی از طرح های اولویت دار شرکت در دستور کار قرار گرفت، لذا ساماندهی و لایروبی این رودخانه به عنوان یکی از چندین طرح ساماندهی و لایروبی در هرمزگان پس از طی مراحل فنی مختلف اکنون به پایان رسید.

این رودخانه از حاشیه روستای چاه اسماعیل و نزدیک به مراکز جمعیتی عبور می کند و با اجرای این پروژه 700 متر از این رودخانه ساماندهی و لایروبی شده تا مراکز جمعیتی حاشیه آن ایمنی لازم در هنگام بروز سیلاب را داشته باشند.

میزان عملیات خاکبرداری که برای اجرای این طرح صورت گرفته در مجموع 38 هزار و صد مترمکعب، کانال کنی و اجرای پاشنه با شفته سیمانی که در طول این عملیات انجام شده است 2 هزار و دویست مترمکعب، میزان خاکریزی که برای ساخت دایک صورت گرفته 18 هزار و800 مترمکعب، و ایجاد دیواره سنگ و ملاتی 827 متر مکعب است.

همواره یکی از آسیب هایی که مردم و اهالی بومی مناطق روستاها را مورد تحدید قرار می دهد ورود یکباره سیل به ابنیه مسکونی، کشاورزی و حتی تخریب زمین های کشاورزی بوده که بعضاً زحمات چندین ساله کشاورزان را دچار مخاطره کرده و بر اقتصاد و معیشت مردم منطقه نیز تاثیرات غیر قابل جبرانی را می گذاشت لذا کنترل سیلاب و ایمن سازی حاشیه رودخانه چاه اسماعیل از این منظر دارای اهمیت بالایی بوده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طرح ساماندهی رودخانه چاه اسماعیل میناب افتتاح شد – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طرح ساماندهی رودخانه چاه اسماعیل میناب افتتاح شد – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.