عملیات «وعده صادق» موجب تقویت غرور ملی شد – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان

عملیات «وعده صادق» موجب تقویت غرور ملی شد - خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار سیمارتیکل، مرتضی ذاکریان در دیدار با مدیرکل دیوان محاسبات استان اظهار کرد: حمله قهرمانانه پهپادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و عبور موشک های سپاه پاسداران از فراز مزار سردار شهید زاهدی علیه اهدافی در سرزمین های اشغالی در دفاع مشروع از تمامیت سرزمینی و منافع ملی موجب تقویت غرور ملی شد.

وی با اشاره به اینکه پیروزی امروز را مرهون خون شهدا از جمله شهید سلیمانی و شهید طهرانی مقدم هستیم، بیان کرد: مردم ایران اسلامی و تمامی آزادی خواهان جهان کار نیمه تمام شهید سلیمانی و آرمان و آرزوی تمامی شهدای اسلام را که آزادی قدس شریف، نابودی اسراییل و کوتاه شدن دست آمریکا از منطقه را به پایان خواهند رساند.

وی به شعار سال جاری با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» اشاره کرد و افزود: بیش از یک دهه است که موضوعات اقتصادی محور فرمایشات رهبری در نامگذاری شعار سال است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی ادامه داد: اهداف اقتصادی زمانی می تواند به هدف اثابت کند که زیر ساخت ها فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه اگر به دنبال جهش تولید هستیم باید زیرساخت ها در حوزه تولید تامین شود، ادامه داد: اگر چه دخالت دولت در اقتصاد ایران و بزرگی اندازه دولت ها یکی از موانع شکوفایی اقتصادی به شمار می رود اما در برخی استان ها از جمله خراسان جنوبی اقتصاد و سرمایه گذاری همچنان نیاز به حمایت دولت دارد.

وی با اشاره به اینکه زیرساخت های جهش تولید و سرمایه گذاری در استان با چالش مواجه است، بیان داشت: در حوزه اقتصاد باید عرضه و تقاضا هر دو مورد توجه قرار گیرد.

به گفته وی باید هم به تولید کننده و هم به مصرف کننده توجه داشته باشیم تا قدرت خرید مردم افزایش یابد و بتوانند کالاهای تولیدی را خریداری کنند و چرخ اقتصاد بچرخد.

وی بر در نظر گرفتن مشوق های خاص و ویژه برای استان های کمتر توسعه یافته از جمله خراسان جنوبی تاکید کرد و افزود: کنشگران شعار سال همه آحاد جامعه هستند و برای تحقق فرمان رهبری همه باید تلاش کنیم.

ذاکریان گفت: اگر یک دهه جانانه پای کار بیایم می توانیم طلیعه جهش اقتصادی را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه جهاد تبیین نباید فقط در حد شعار باشد، عنوان کرد: اقدامات خوبی که در حوزه اقتصاد انجام شده باید برای مردم تبیین و بازگو شود.

وی با بیان اینکه درگاه ملی مجوزها، راهبرد دولت سیزدهم در تسهیل فرآیند کسب و کار و شفاف سازی فرآیند صدور مجوزها بوده است، بیان داشت: شفافیت اقتصاد و پیش بینی پذیری اقتصاد باید مدنظر باشد.

به گفته وی خراسان جنوبی در تبدیل پروانه کسب های قدیمی به شناسه یکتا رتبه سوم کشور را دارد.

ذاکریان بر جذب به موقع و با کیفیت اعتبارات تملک داریی های استان تاکید کرد و بیان داشت: هزار و 70 میلیارد تومان اعتبار تملک دارایی در حساب دستگاه های اجرایی رسوب کرده است که لازم است مدیران دستگاه ها در راستای جذب سریع و با کیفیت آنها اقدام کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عملیات «وعده صادق» موجب تقویت غرور ملی شد – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عملیات «وعده صادق» موجب تقویت غرور ملی شد – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.