محمدامین قربان بیگی – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان

محمدامین قربان بیگی - خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان

  • استان: خراسان رضوی
  • حوزه انتخابیه: نیشابور و فیروزه
  • شعار انتخاباتی: (نیشابور در تراز نامش باید باشد)

پویش بزرگ انتخاباتی خبرگزاری سیمارتیکل با عنوان «با سیمارتیکل انتخاب کنیم؛ کارآمدی و شایسته گزینی» تلاش دارد با آماده کردن بستری مناسب برای معرفی داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گامی در جهت کمک به مردم برای انتخاب اصلح و برگزاری پرشور انتخابات بردارد.

محمدامین قربان بیگی یکی از داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است که در زیر رزومه کوتاهی از ایشان و پاسخ هایشان به سوالات سیمارتیکل در دو بخش کشوری و استانی را می خوانید:

-محمد امین قربان بیگی متولد سال 1369 در نیشابور فرزند محمد رضا قربان بیگی از روسای اتاق اصناف و مادری فرهنگی از خانواده بزرگ فرهنگیان در خانواده ای اصیل و اصالتاً نیشابور ی متولد شد، پدر بزرگ وی از نخستین بازاریان بود که در کسب شیرینی پزی و قنادان در نیشابور فعالیت داشت

* مهم ترین آسیب کارکردی مجلس شورای اسلامی از نگاه شما چیست؟

عدم توجه به مطالبات معیشتی مردم

*مجلس برای تقویت نقش نظارتی و تقنینی خود باید دست به چه اقداماتی بزند؟

شفافیت تمامی مسیر نظارتی و تقنینی برای عموم مردم

*نمایندگان چرا نباید اسیر تجمل گرایی شوند و برای پرهیز از این آسیب، چه اقداماتی ضرورت دارد؟

مهم ترین کار در این مورد نظارت موکلین یعنی مردم بر نمایندگان است.

*همکاری و همراهی میان مجلس و سایر قوا و دستگاه ها چه تاثیری می تواند بر پیشرفت کشور داشته باشد؟ به نظر شما مهمترین تجلی گاه این همراهی و همکاری چیست؟

با قانون گذاری اصولی و صحیح و سپس نظارت مستمر و جلسات همفکری و مفید بهترین راه حل برای اداره کشور باید برنامه ریزی گردد.

* مسوولیت پذیری در قبال مردم موضوعی است که نمایندگان باید همواره به آن توجه داشته باشند. اگر نمایندگان از این مهم غافل شوند، چه پیامدهای منفی ایجاد خواهد شد؟

از وظیفه اصلی که وکیل مردم هستند فاصله گرفته در واقع نماینده به خاطر مردم مسیولیت گرفته و اگر مسیولیت پذیر نباشد قطع نمایندگی از معنای واقعی خود فاصله گرفته و دیگر تنها نامی از نمایندگی باقی خواهد ماند.

*مردمی بودن یکی از خصیصه های مهم هر نماینده باید باشد. یک نماینده چگونه می تواند این خصیصه را تحقق بخشد بدون آنکه در ورطه عوام زدگی و طرح شعارهای غیر واقع بینانه اسیر شود؟

با حضور مداوم در بین مردم و شنیدن دغدغه های آنها و حرکت در مسیر رفع این دغدغه ها

* طبق قانون اساسی یک نماینده در قبال همه مردم ایران مسوولیت دارد. برای تحقق این اصل مهم و جلوگیری از بخشی زدگی، باید چه مواردی مد نظر قرار گیرد؟

عامه مردم ایران شامل مردم حوزه انتخابیه هم می شود، حرکت به سمت ارایه و طرح قوانینی که موجب رفاه عامه مردم گردد قطعاً موجب رفاه مردم حوزه انتخابیه نیز خواهد گردید لذا به عنوان یک نماینده ملی برای توسعه همه جانبه کشور مبتنی بر یک سند آمایش ملی و اسناد بالادستی باید مد نظر یک نماینده باشد.
  • سوالات استانی:

* برای توسعه ظرفیت بازارچه های مرزی استان جهت افزایش صادرات و واردات چه برنامه ای دارید؟

باید با همکاری وزارت امور خارجه توسعه کامل روابط اقتصادی با کشورهای همسایه تقویت گردد و بسترهای مناسب سرمایه گذار دو طرف کاملاً مهیا گردد در واقع بازارچه های مرزی استان باید به گونه جلوه گر اقتصاد پویا شود که سرمایه گذاران ترغیب به سرمایه گذاری و گسترش فضای اقتصادی و رونق این بازارچه ها شود.

* مشهد از 56 ملیت مختلف در حوزه سلامت، پذیرش دارد. برای توسعه گردشگری سالمت استان خراسان رضوی چه برنامه هایی باید تنظیم و عملیاتی شوند؟

نکته اول تمرکز زدایی از مشهد هست مشهد باید به عنوان یک شهر فراملی دیده شود و بسیاری از امور اداری استان به شهرستان های بزرگ استان همچون نیشابور که خود توانایی بالقوه برای مرکزیت استان را دارد تفویض گردد، و در واقع باید به هر شهر استان متناسب با ظرفیت توجه شود می توان بر توسعه گردشگری سلامت در مشهد به عنوان مادر شهر منطقه تکیه کرد به شرطی که فضای کالبدی مشهد دغدغه دیگر اجتماعی نداشته باشد.

* برای مقابله به حاشیه نشینی و نوسازی بافت های فرسوده، چه برنامه ای دارید؟

برنامه اصلی ایجاد تسهیلات ارزان قیمت برای نوسازی این بافت و جذب سرمایه گذاران با بسته های سرمایه گذاری مشوق در این مناطق می باشد اما برای جلوگیری از ایجاد مجدد حاشیه نشینی باید همان تمرکزدایی از مشهد صورت گیرد زیرا تمرکز امکانات در یک شهر باعث مهاجرت افسار گسیخته مهاجران به حاشیه شهرها می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "محمدامین قربان بیگی – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "محمدامین قربان بیگی – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.