مشاهده بشقاب پرنده در حال حرکت بر فراز نیروگاه اتمی/ عکس

تینا مزدکی: یک پلیس هندی، از یک نور درخشان که حرکات زیگ زاگی را در آسمان شب انجام می دهد، فیلمبرداری کرد. او از نگرانی خود در مورد اینکه این شی یک شی فرازمینی باشد می گوید و به نظر می رسد که او تنها کسی نیست که این نگرانی را دارد. صابر حسین، کارشناس برجسته بشقاب پرنده در هند، با حمایت کارشناسان نظامی سابق آمریکا، پس از چندین مشاهده غیرقابل توضیح در نزدیکی تاسیسات هسته ای این کشور، خواستار اقدامات جدی تر شده است.

ویدیوی لرزان پلیس هندی یک نقطه درخشان را نشان می دهد که تقریباً در ارتفاع یک هواپیما پرواز می کند. ظاهرا این بشقاب پرنده به صورت زیگ زاگی حرکت می کرد بنابراین به نظر فیلمبردار، این شی با این نحوه حرکت نمی تواند یک هواپیما باشد. بر اساس مشاهدات، به نظر می رسد که این شی در جهت نیروگاه هسته ای کودانکولام ایستاده است و یا معلق است. همچنین ادعا شده است که این شی همیشه در این زمان دیده می شود، زمانی که هوا نه خیلی تاریک و نه خیلی روشن است.

در واقع این ادعا می تواند ناشی از حرکت مداوم دوربین باشد. البته گاهی اوقات سیاراتی مانند مشتری و عطارد یا ستاره سیروس به اشتباه به عنوان بشقاب پرنده گزارش شده اند. با این حال این سیارات توضیحی برای این فیلم که در ساعت 7:30 بعد از ظهر به وقت محلی ثبت شده است، ارایه نمی دهند. در واقع نقشه آسمان در آن شب نشان می دهد که زهره در آن زمان کاملاً مبهم بوده است.

نیروگاه هسته ای در حدود 50 مایلی جنوب تیرونلولی در قسمت جنوبی هند واقع شده است. تقریباً همزمان با رویت بشقاب پرنده، دیگران گزارش دادند که اشیاء پرنده ناشناس را در ساحل شرقی Neelankarai-Mahabalipuram در حومه چنای مشاهده کردند.

مشاهده بشقاب پرنده در حال حرکت بر فراز نیروگاه اتمی/ عکس

صابر حسین که متخصص بشقاب پرنده و مدیر انجمن هندی مطالعات بشقاب پرنده (INSUFOS) در چنای است، اولین کسی بود که ویدیو به دستش رسید. حسین در سال 2019 از دادگاه عالی هند درخواست کرد تا به مقامات هشدار دهد که گزارش های مربوط به فعالیت بشقاب پرنده در نزدیکی بزرگترین سایت های انرژی اتمی را رد نکنند. او گفت که این می تواند خطر یک جنگ هسته ای ناخواسته بین هند و همسایه اش پاکستان را که روابط حساسی دارند، به ویژه بر سر منطقه کشمیر ایجاد کند چراکه هر دو کشور دارای سلاح هسته ای هستند.

درخواست او توسط لو الیزوندو، مسیول سابق ضد جاسوسی ایالات متحده و بازرس یوفوهای پنتاگون، رابرت سالاس کارشناس نیروی هوایی ایالات متحده و دیگر کارشناسان بشقاب پرنده از آمریکا و اروپا تایید شد. به گفته این کارشناس، بشقاب پرنده معمولاً از جهت نیروگاه کودانکولام می آید و گاهی به سمت آن می رود یا همان جا ساکن می ماند.

مجموعه فضایی و آزمایشگاه آن در تپه ماهندراگیری در ایالت تامیل نادو به دلیل آزمایش سوخت موشک و سایر برنامه های فضایی مشهور است. این سایت در حدود یک ساعت دورتر از جایی که ویدیو را ثبت کرده بود واقع شده است. در واقع ویدیو فقط 10 روز پس از اینکه مدیر کل پلیس( بالاترین مقام پلیس هند)، از یک بشقاب پرنده در ساحل دریای موتوکادو در نزدیکی چنای عکس گرفت، ثبت شده است.

نیروگاه هسته ای کودانکولام

کار نیروگاه بحث برانگیز در مارس 2002 آغاز شد، اما پس از اعتراض ماهیگیران محلی به زودی با تاخیر مواجه شد. در طول سالیان متمادی، معترضان به نیروگاه، از جمله کودکان، با اتهامات جدی مواجه شده اند. تقریباً 200 نفر دیگر از مخالفان نیروگاه هسته ای ساعت ها پس از شروع تظاهرات در پی ادامه کار روی دو راکتور بازداشت شدند.

در سال 2019، شرکت انرژی هسته ای این کشور وجود بدافزار خصمانه در شبکه اداری نیروگاه را تایید کرد. این بدافزار به یک گروه هکر در کره شمالی مرتبط بود. در ایالات متحده، یک کارشناس یوفو پنتاگون مدعی شده است که مقامات ارشد او را از انتشار یافته های فوق محرمانه منع کرده اند؛ او پس از این گفته خود و افشاگری مبنی بر اینکه دولت ایالات متحده شواهد موجود در مورد بیگانگان را پنهان می کند، از کار خود کناره گیری کرد.

منبع: metro

58323

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مشاهده بشقاب پرنده در حال حرکت بر فراز نیروگاه اتمی/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مشاهده بشقاب پرنده در حال حرکت بر فراز نیروگاه اتمی/ عکس"، کلیک کنید.