همه چیز در مورد بازار عید لرستان – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان

همه چیز در مورد بازار عید لرستان - خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار سیمارتیکل، بر اعلام مسیولان لرستان همه کالاهای اساسی موردنیاز شب عید در لرستان از جمله برنج، شکر، گوشت قرمز، گوشت مرغ، میوه و… تامین و در حال توزیع هستند.

حجت بیرانوند مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان دراین رابطه با سیمارتیکل، اظهار داشت: اداره کل غله و خدمات بازرگانی در استان نسبت به تامین برنج و شکر که جز کالاهای تعهدی آن است، اقدامات لازم را انجام داده است.

تامین برنج و شکر

وی عنوان کرد: در این راستا بیش از هزار و 600 تن برنج و شکر در استان تامین شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان، ادامه داد: توزیع کالاها با سازمان جهاد کشاورزی و تامین آنها نیز با اداره کل غله و خدمات بازرگانی است.

بیرانوند با تاکید بر اینکه این کالاهای اساسی در اختیار ادارات جهاد کشاورزی شهرستان ها قرار گرفته است، گفت: همچنین کار توزیع نیز در شهرستان ها شروع شده است.

وی با بیان اینکه توزیع کالاهای اساسی تا پایان فروردین ماه ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: در مجموع از ابتدای سال تا امروز هفت هزار و 900 تن کالا را در شبکه توزیع استان قرار داده ایم.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان، افزود: 781 تن برنج تنظیم بازاری در ایام عید و رمضان در استان توزیع خواهد شد.

بیرانوند، تاکید کرد: همچنین 880 تن نیز شکر در سطح استان توزیع خواهد شد.

وی بیان داشت: اگر نیاز باشد که دوباره کالاهای اساسی به بازار اضافه شود حتماً اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

تامین گوشت قرمز

پیش ازاین علی حسن فرج زاده مدیرکل پشتیبانی امور دام سازمان جهاد کشاورزی لرستان دراین رابطه با سیمارتیکل، اظهار داشت: برای شب عید و ماه رمضان، حدود 500 تن مرغ منجمد در استان ذخیره سازی شده است.

وی عنوان کرد: همچنین کار خریداری مرغ گرم در استان به صورت روزانه انجام می گیرد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام سازمان جهاد کشاورزی لرستان، افزود: پیش بینی ما این است که تا شب عید حدود هزار تن مرغ منجمد در استان ذخیره سازی کنیم.

فرج زاده، تصریح کرد: همچنین پنج میلیون قطعه مرغ گرم نیز در استان تا شب عید ذخیره سازی خواهد شد.

وی تاکید کرد: همچنین در حال حاضر حدود هزار تن گوشت قرمز منجمد با قیمت دولتی در استان ذخیره سازی داریم.

مدیرکل پشتیبانی امور دام سازمان جهاد کشاورزی لرستان، ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، این میزان افزایش پیدا خواهد کرد.

فرج زاده، عنوان کرد: بخش خصوصی نیز حداقل حدود 500 تن گوشت را وارد استان خواهد کرد.

تامین سیب و پرتقال شب عید

غلامعلی فتحی مدیرکل تعاون روستایی لرستان نیز در سخنانی، اظهار داشت: از امروز پنج شنبه طرح توزیع میوه شب عید در سراسر استان لرستان آغاز شد.

وی از آغاز توزیع میوه شب عید و خرما ماه مبارک رمضان از 24 اسفندماه در 70 غرفه در سطح شهرستان های استان خبر داد.

مدیرکل تعاون روستایی لرستان، افزود: تاکنون 200 تن سیب قرمز باکیفیت مناسب در سردخانه های استان ذخیره سازی شده و میانگین وزنی این سیب ها 140 تا 220 گرم است و همچنین تاکنون حدود 350 تن پرتقال تامسون و والنسیا از باغداران شمال و جنوب کشور خریداری شده و در سردخانه های استان نگهداری می شود و میانگین وزنی این پرتقال ها بین 190 تا 290 گرم است.

فتحی، یادآور شد: قیمت سیب درختی باکیفیت هر کیلو 30 هزار تومان، قیمت پرتقال هر کیلو 20 هزار تومان و خرما بسته 640 گرمی 60 هزار تومان است، امیدواریم بتوانیم میوه با کیفیتی را که ذخیره سازی کرده ایم به نحو مطلوبی با قیمتی 15 درصد زیر قیمت بازار به دست مصرف کنندگان برسانیم.

کشتار 22 هزار قطعه مرغ در هر ساعت

مصطفی زبردست مدیرکل دامپزشکی لرستان نیز در سخنانی، اظهار داشت: در حال حاضر تعداد 9 واحد کشتارگاهی صنعتی طیور در سطح استان فعال هستند و در هر ساعت 22 هزار قطعه مرغ در کشتارگاه های استان کشتار می شوند.

وی ادامه داد: ناظرین شرعی و بهداشتی در همه کشتارگاه های استان مستقر هستند و گوشت مرغ استحصالی دارای استانداردهای شرعی و بهداشتی لازم است.

مدیرکل دامپزشکی لرستان، عنوان کرد: باتوجه به تمهیدات صورت گرفته و جوجه ریزی مناسب انجام شده در دی و بهمن ماه سال جاری مشکلی از نظر تامین گوشت مرغ در ایام ماه مبارک رمضان و شروع سال نو در استان وجود ندارد ضمن اینکه گوشت مرغ مازاد بر مصرف نیاز استان برای تامین و تنظیم بازار سایر استان های کشور مانند تهران، اصفهان و خوزستان و … روانه بازار این استان ها می شود.

زبردست، گفت: همه کشتارگاه های دام و طیور در سطح استان فعال هستند و هدف تامین گوشت سالم و دارای استاندارهای لازم برای هم استانی های عزیز است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "همه چیز در مورد بازار عید لرستان – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "همه چیز در مورد بازار عید لرستان – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.