پرونده 8 روستای کاندیدای ایران به سازمان جهانی گردشگری ارسال می شود

پرونده 8 روستای کاندیدای ایران به سازمان جهانی گردشگری ارسال می شود

به گزارش خبرگزاری سیمارتیکل از سنندج، سید مصطفی فاطمی عصر روز جمعه 31 فروردین ماه 1403 در حاشیه مراسم هزار دف روستای پالنگان استان کردستان گفت: مراسم هزار دف روستای پالنگان یکی از بی نظیرترین مراسم عرفانی کردستان در حوزه گردشگری آیینی است که توانسته گردشگران بسیاری را به خود جذب کند.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری وزارت میراث فرهنگی به ضرورت تامین زیرساخت های گردشگری در این روستای تاریخی اشاره کرد و افزود:پالنگان بیشتر معیارهای قرار گرفتن در لیست روستاهای جهانی گردشگری را دارد.

او عنوان کرد: هفته آینده پرونده پالنگان کردستان و 7 روستای دیگر کاندیدای کشور برای انتخاب به عنوان روستای جهانی، به سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) ارسال می شود.

گفتنی است؛ پس از تشکیل کارگروه روستاهای جهانی، 130 روستا از بین کل روستاهای کشور وارد مرحله اولیه انتخاب شدند که در ارزیابی نهایی این تعداد به 8 روستا رسید.

روستای پالنگان کردستان یکی از هشت روستایی است که به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در این رقابت جهانی شرکت خواهد کرد.

سازمان جهانی گردشگری 9 شاخصه از جمله دارا بودن منابع فرهنگی، ترویج و حفاظت از آن، پایداری اقتصادی، محیطی، اجتماعی، پتانسیل گردشگری و توسعه و یکپارچگی زنجیره ارزش، حاکمیت و اولویت بندی گردشگری و نیز امور بهداشت، ایمنی و امنیت را به عنوان معیارهای انتخاب روستاهای جهانی اعلام کرده است.

روستاهایی که توسط سازمان جهانی گردشگری معرفی شوند از اطلاع رسانی بین المللی و امتیازهای تبلیغاتی به عنوان نمونه ای برجسته از یک مقصد گردشگری روستایی بهره مند خواهند شد و ضمن دریافت لوح بهترین روستاهای جهانی به مدت سه سال به عضویت در شبکه روستاهای جهانی قرار خواهند گرفت.

همچنین فضایی برای تبادل تجربیات و آموزش ها و در کل یاری رساندن به رشد گردشگری روستاهای کشور برشی از دستاوردهای این مهم به شمار می آید.

پالنگان روستایی از توابع شهرستان کامیاران در 47 کیلومتری شمال غربی این شهر و در دره تنگیور قرار دارد و یکی از روستاهای پلکانی و گردشگرپذیر استان کردستان محسوب می شود.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پرونده 8 روستای کاندیدای ایران به سازمان جهانی گردشگری ارسال می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پرونده 8 روستای کاندیدای ایران به سازمان جهانی گردشگری ارسال می شود"، کلیک کنید.