پنج خوراکی ممنوعه برای مردان بالای 40 سال

پنج خوراکی ممنوعه برای مردان بالای 40 سال

آفتاب نیوز :

توصیه می شود مردان پس از 40 سالگی، از مصرف غذا های غنی از کربوهیدرات تصفیه شده، نمک و مواد افزودنی پرهیز کنند یا مصرف آن را به حداقل برسانند؛ چرا که برخی از این خوارکی ها سلامت مردان را به طور جدی تهدید می کند:

1) سیب زمینی سرخ شده

غدا های سرخ کردنی، مانند سیب زمینی سرخ شده، با افزایش سریع قند خون باعث ایجاد التهاب، افزایش وزن و تجمع چربی در ناحیه شکم می شوند.

2) سوسیس و کالباس

مردان بالای 40 سال باید از خوردن گوشت های فرآوری شده، از جمله هات داگ، کالباس، سوسیس و حتی گوشت های کنسروی پرهیز کنند. گوشت های فرآوری شده، خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ و سرطان معده را بالا می برند.

3) بستنی

بستنی قند زیادی دارد و می تواند خطر اضافه وزن، پوسیدگی دندان، بالا رفتن تری گلیسیرید و تجمع چربی های ناسالم را در مردان میانسال افزایش دهد.

4) کیک و شیرینی

خوردن شیرینی و کیک به سبب قند بالایی که دارد، سبب تضعیف سیستم ایمنی و کاهش سطح تستوسترون در مردان می شود.

5) چیپس و پفک

کاهش مصرف میان وعده های فرآوری شده مانند چیپس یا پفک، که چربی اشباع زیادی دارند، به مردان کمک کند تا با افزایش سن، وزن خود را در محدوده نرمال حفظ کنند. تنقلات مناسب تری مانند پسته که 6 گرم پروتیین گیاهی کامل و 3 گرم فیبر در هر وعده دارد، انتخاب مناسب تری برای میان وعده هستند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پنج خوراکی ممنوعه برای مردان بالای 40 سال" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پنج خوراکی ممنوعه برای مردان بالای 40 سال"، کلیک کنید.