چگونه ارز درمانی بگیریم؟ – سیمارتیکل

چگونه ارز درمانی بگیریم؟ - سیمارتیکل

طبق اعلام بانک مرکزی، متقاضیان ارز درمانی می توانند در صورت تشخصی پزشک داخلی و همچنین تایید از سوی وزارت بهداشت تا سقف 10 هزار دلار ارز درمانی دریافت کنند.

به گزارش سیمارتیکل، طبق اعلام بانک مرکزی، بیماران در صورت واجد شرایط بودن می توانند تا سقف 10 هزار دلار یا معادل آن ارز درمانی دریافت کنند. بر این اساس، بیمارانی که نیازمند سفر به خارج از کشور برای درمان خود هستند، پس از طی شدن مراحل تشخیص پزشک، تخمین هزینه درمان، تایید وزارت بهداشت و وثیقه گذاری، می توانند ارز درمانی دریافت و برای طی شدن مراحل درمان خود به خارج از کشور سفر کنند.

تشخیص پزشک معالج داخلی: بیماران و متقاضیان ارز درمانی در مرحله اول باید از سوی پزشک معالج داخلی، در صورت نیاز به استفاده از تکنولوژی و روش درمان خارج از کشور مورد تایید قرار بگیرند.

تخمین هزینه درمان: در مرحله بعد باید از سوی مرکز درمانی خارج از کشور هزینه درمان متقاضی برآورد و تخمین شده شود.

تایید وزارت بهداشت: پس از مراحل فوق فرد متقاضی درمان باید از سوی معاونت درمان وزارت بهداشت، مورد تایید قرار گیرد.

وثیقه گذاری: در این مرحله متقاضی باید معادل 20 درصد از ارز پرداخت شده با نرخ مرکز مبادله را به عنوان وثیقه، امانت گذاری کرده و ارز درمانی مورد نیاز خود را دریافت کند.

قابل ذکر است؛ سقف پرداخت ارز درمانی مبلغ 10 هزار دلار یا معادل آن به ارزهای دیگر است. همچنین، ارز درمانی به دارندگان تابعیت و اقامت دایم خارج از کشور و اتباع خارجی مقیم ایران تعلق نمی گیرد.

پایان خبر سیمارتیکل

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چگونه ارز درمانی بگیریم؟ – سیمارتیکل" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چگونه ارز درمانی بگیریم؟ – سیمارتیکل"، کلیک کنید.