چینی ها موفق به پرواز خودروی پرنده شدند/ عکس

به گزارش خبرگزاری سیمارتیکل و براساس گزارش پدال، چندین دهه است که انسان ها آرزوهای زیادی درباره پرواز خودروها دارند و اگرچه تاکنون شرکت های زیادی روی این موضوع کار کرده اند اما هیچ کدام از آن ها به صورت تجاری در بازار حضور ندارند. البته شرکت ژیپنگ با خودروی پرنده X2 خود این رویا را محقق کرده و تصاویر و ویدیوهای این محصول را منتشر ساخته است. به نظر می رسد آینده اینجاست.

شرکت ژیپنگ تلاش های زیادی برای تبدیل رویا به واقعیت انجام داده و خودروی پرنده آن ها با نام X2 تست های خود را با موفقیت پشت سر گذاشته است. این کمپانی در حساب کاربری خود در شبکه های مجازی ویدیوی پرواز موفقیت آمیز X2 در ارتفاع بالا و عبور آن از روی رودخانه ها با سرعتی شگفت انگیز را منتشر ساخته است.

چینی ها موفق به پرواز خودروی پرنده شدند/ عکس

شاید خودروی پرنده ژیپنگ شبیه یک پهپاد بزرگ به نظر برسد اما در واقع یک خودروی جمع جور با ویژگی های پروازی جالب است. کاملاً مشخص است که X2 خودرویی عادی نیست و یک جادوی طراحی و مهندسی برای ایجاد تحول در حمل ونقل شهری به شمار می رود. با طراحی مشابه قطره اشک و ساختار فیبر کربنی، X2 وزن کمی داشته و آسیبی به محیط زیست نمی رساند. همچنین این خودروی پرنده دو نفر را به راحتی حمل می کند و به این ترتیب گزینه ای عالی برای سفرهای شهری کوتاه مدت و ماجراجویی های آخر هفته است.

چینی ها موفق به پرواز خودروی پرنده شدند/ عکس

نکته مهم تر درباره ژیپنگ X2 به قابلیت های خودران مربوط می شود به این معنی که نیازی به خلبان واقعی برای پرواز ندارد. این حالت خودران باعث تضمین پروازی ایمن و راحت می شود و کنترل های ساده ای برای سرنشینان وجود دارد تا از پرواز و سفر خود لذت ببرند. X2 به هشت پره و موتور برقی مجهز است و می تواند تا حداکثر سرعت 130 کیلومتر در ساعت پرواز کرده و به مدت 35 دقیقه به این کار ادامه دهد.

چینی ها موفق به پرواز خودروی پرنده شدند/ عکس

ارتفاع پروازی خودروی پرنده ژیپنگ به 300 تا 500 متر می رسد. از نظر ایمنی نیز چینی ها کار برجسته ای انجام داده اند به گونه ای که X2 از سیستم DEP بهره می برد که در صورت از کار افتادن موتور یا پره باعث فرود ایمن می شود. تشخیص محیط اطراف و چتر نجات اضطراری نیز جزو دیگر ویژگی های این خودروی پرنده هستند. X2 علاوه بر عبور از بالای رودخانه ها در مسیرهای کوهستانی هم تست شده و تصاویر جالبی از خیابان های شهری را نیز به نمایش گذاشته است. در حقیقت تست های این خودروی پرنده مشابه فیلم های علمی تخیلی است اما به لطف خلاقیت و تلاش های ژیپنگ رنگ و بوی حقیقت به خود می گیرد. با این تفاسیر آیا خودروهای پرنده می توانند در آینده نزدیک به صورت تجاری عرضه شوند؟ با تست موفقیت آمیز محصولی همچون ژیپنگ X2 قطعاً چنین چیزی امکان پذیر خواهد بود.

227323

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چینی ها موفق به پرواز خودروی پرنده شدند/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چینی ها موفق به پرواز خودروی پرنده شدند/ عکس"، کلیک کنید.