کاهش 18 درصدی نرخ وقوع حوادث ناشی از کار در بنادر کشور – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان

کاهش 18 درصدی نرخ وقوع حوادث ناشی از کار در بنادر کشور - خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار سیمارتیکل، عبدالله جعفری صبح پنج شنبه در نشست با مدیران بنادر استان بوشهر اظهار کرد: در سال 1402 با بیش از 158 میلیون تن تخلیه و بارگیری در بنادر کشور شمار حوادث با تداوم روند کاهشی در 6 سال اخیر مواجه بوده و بر اساس شاخص ایمنی عملیات بندری در جشنواره شهید رجایی نسبت به سال گذشته در بنادر کشور بهبود 33 درصدی حاصل شده است.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: در سال گذشته نیز از کل حوادث به ثبت رسیده در بنادر کشور، 74 درصد آن دارای پیامد و جراحات سطحی بوده است.

جعفری ادامه داد: حوادث منجر به فوت ناشی از کار نیز در سال گذشته در مقایسه با سال ماقبل کاهش 28 درصدی داشته است.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: با وجود بیش از 450 شرکت فعال و بیش از 31 هزار کارگر در محیط بنادر کشور که در واقع یکی از بزرگ ترین واحدهای صنعتی کشور با ریسک های بالای عملیاتی است کاهش چشمگیر روند وقوع حوادث انسانی، نشان دهنده تلاش همگانی و عزم جدی سازمان بنادر و دریانوردی برای ایمن تر شدن بنادر کشور است.

جعفری افزود: با توجه به اهمیت مقوله ایمنی در حوزه HSE، تمرکز 50 درصد از کلیه سیاست گذاری ، برنامه ریزی و اقدام های کلان بر روی ارتقا ایمنی بنادر بنا گذاشته شده است.

وی اظهار کرد: بندر بوشهر علاوه بر توجه ویژه به موضوعات HSE در محیط های کاری به وضعیت ایمنی حریق بندر نیز توجه ویژه ای داشته و در مجموع نکته اتکایی برای ایفای مسیولیت های اجتماعی در شهر و استان بوشهر است.

جعفری گفت: بندر بوشهر بندری با ساختاری نظام مند است که این نظام مندی در تمامی ارکان اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر وجود دارد و چشم انداز کلی مدیریت HSE رسیدن به بندری بدون حادثه ( Zero Accident ) طی سال جاری است که با همت تمامی آحاد ذیربط این امر در بوشهر دور از دسترس نیست.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش 18 درصدی نرخ وقوع حوادث ناشی از کار در بنادر کشور – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش 18 درصدی نرخ وقوع حوادث ناشی از کار در بنادر کشور – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.