103 بار خداوند در قرآن دستور به صبر داده است – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان

103 بار خداوند در قرآن دستور به صبر داده است - خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار سیمارتیکل، حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان شامگاه دوشنبه در مراسم حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها که در شبستان امام خمینی (ره) برگزار شد گفت: در صورتی که گناه اجتماعی، فردی و یا سیاسی به انسان رو کرد، با استقامت و صبر باید به گناه پشت پا زد.

استاد انصاریان بیان کرد: امام حسین علیه السلام بیعت با بنی امیه که دزد ایمان مردم بود را نپذیرفت و از مدینه بیرون آمدند و به مکه رفت و سپس به کربلا آمد و در طی 8 روزی که 30 هزار نفر حضرت را محاصره کرده بودند، در پاسخ به بیعت با حکومت ظالم فرمود به خدا قسم من با شما دست نمی دهم و این نرفتن به سمت گناه، سبب شهادت حضرت و 72 نفر از یارانش شد و این امر می ارزید که به گناه بیعت با بنی امیه آلوده نشوند.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: در برابر گناه رشوه، ربا، غارت کردن ارث یتیم و بقیه گناهان، قرآن انسان را به استقامت دعوت می کند.

وی با بیان اینکه آتش گیره دوزخ، گناهان است و تا وقتی انسان به سمت گناه نرود جهنمی نیست افزود: کسانی که مال یتیم را به ناحق می خورند، آتش در درون خود می ریزند و در همان وقت مصرف کردن مال حرام، آتش در درون شان ریخته می شود.

استاد انصاریان گفت: اگر انسان در برابر گناهان صبر کند در این صورت مستحق رحمت الهی خواهد بود.

وی افزود: انسان نباید به مریض خبر دلهره آوری دهد و باید فرصت مناسبی برای بیان خبر پیدا کرد و وقتی حضرت زهرا سلام الله علیها خبر شهادتش را از پیامبر شنید؛ پیامبر به او توصیه کرد که صبر کند.

استاد حوزه علمیه گفت: پیامبر اسلام به حضرت زهرا سلام الله علیها فرمود برای شهادت امام حسین علیه السلام باید تسلیم خدا باشد.

وی بیان کرد: 103 بار خداوند در قرآن به انبیا، امت و اهل اسلام دستور صبر داده است؛ یعنی اگر انسان صبر نکند ارزش های عبادتی از دست می رود و ارزش های استقامتی در برابر گناه و مشکلات زندگی از بین می رود.

انصاریان ادامه داد: برادران یوسف تصور کردند می توانند با دروغ، حضرت یعقوب را گمراه کنند و وقتی برادران پیراهن یوسف را از تن او درآوردند و به خون حیوانی آغشته کردند و گفتند که ما یوسف را کنار وسایلمان گذاشتیم و به صحرا رفتیم و برگشتیم دیدیم یوسف را گرگ خورده است ؛ حضرت یعقوب باور نکرد و پاسخی داد این بود که من در برابر این حادثه سنگین استقامت و صبر می کنم تا پروردگار و دینم را از دست ندهم.

وی افزود: خداوند قدرت بی نهایتی است که از او باید یاری خواست و صبر کرد و بعد از 30 سال دوباره یعقوب به یوسف رسید.

استاد حوزه علمیه بیان کرد: اگر انسان در برابر خدمت به خلق و هجوم گناهان و پیش آمدهای تلخ استقامت نکند زحمت و رضایت و مغفرت الهی و بهشت را از دست خواهد داد که این امر سفارش حضرت جواد علیه السلام است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "103 بار خداوند در قرآن دستور به صبر داده است – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "103 بار خداوند در قرآن دستور به صبر داده است – خبرگزاری سیمارتیکل | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.