12 توصیه هلال احمر برای سیزده بدر

12 توصیه هلال احمر برای سیزده بدر

سیمارتیکل:

در بیانیه جمعیت هلال احمر آمده است: جمعیت هلال احمر در روز طبیعت با 15 هزار نفر در 23 فروردین ماه برای آرزوی سلامتی برای هموطنان و کمک به حفظ محیط زیست آماده است. و نیروهای داوطلب خدمتی برای کمک به آسیب دیدگان هستند.به شهروندان توصیه می شود برای مراقبت از خود و خانواده به خصوص کودکان نکات ایمنی زیر را جدی بگیرند.

1. با توجه به اخطار نارنجی هوا در استان های کرمان، فارس و خراسان رضوی از شنا در رودخانه ها خودداری کنید. توصیه می شود در سفر با وسیله نقلیه از رودخانه ها و مسیل ها دوری کنید و در مناطق مرتفع مستقر نشوید، از فعالیت های کوهنوردی خودداری کنید، وسایل لازم و سوخت کافی به همراه داشته باشید و از چرای دام در کنار رودخانه ها خودداری کنید.

اکونومیست نیوز: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: مردم در روز طبیعت از آتش افروزی و زباله گردی در عرصه های طبیعی خودداری کنند.

2. اجتناب از آتش سوزی جنگل در مناطق مستعد آتش سوزی و به دلیل احتمال گسترش آتش سوزی

3. مراقبت از کودکان در تفرجگاه به گونه ای که گم نشوند و در چاه ها و اعماق و دره ها نیفتند.

4. مراقبت از کودکان در هنگام شنا و بازی در محیط های آبی به ویژه در محیط های ناآشنا.

5. آموزش شماره های اضطراری به ویژه 112، 115 و 110 برای اطلاع رسانی به موقع در صورت بروز حوادث احتمالی به کودکان.

6. احتیاط هنگام استقرار در مکانهای طبیعی به ویژه مکانهای دارای برق فشار قوی

7. در هنگام رعد و برق و آب و هوای نامساعد به دلیل احتمال خطرات طبیعی و رعد و برق هوشیار باشید.

8. به دلیل عدم امکان گرفتار شدن در مواقع اضطراری و احتمال غرق شدن از شنا در کانال های آبی به خصوص برای کودکان خودداری کنید.

9. مراقبت از کودکان در حین بازی در حاشیه راه های اصلی و فرعی و پیشگیری و توصیه به عدم ورود ناگهانی به جاده به دلیل احتمال ازدحام و حوادث رانندگی.

10. از انجام فعالیت های خطرناک در نزدیکی ریل قطار بخصوص کودکان در حال بازی و پرتاب سنگ به قطارهای در حال حرکت خودداری کنید

11. مراقبت از کودکان در کنار حوض ها و آبنماهای داخل پارک به دلیل مشکلات ناشی از برق گرفتگی و یا عوارضی مانند لوله و بیرون زدگی و احتمال آسیب رساندن به کودکان در حین بازی در آب.

12. نگهداری از کودکان در محیط های طبیعی و ناشناخته به دلیل احتمال وقوع حوادث ناشی از وجود شکارچیان و حیوانات گزنده

جمعیت هلال احمر برای حوادث غیر مترقبه رانندگی و تصادفات در جاده های برون شهری با شماره اورژانس 112 آماده اعزام نیروهای اورژانس به صورت شبانه روزی است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "12 توصیه هلال احمر برای سیزده بدر" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "12 توصیه هلال احمر برای سیزده بدر"، کلیک کنید.