استراتژی های معاملاتی بر اساس روند در فارکس

بزرگ ترین و نقدشونده ترین جهان است که حجم معاملاتی روزانه آن به چند تریلیون دلار در روز می رسد. این رقم چیزی بیش از دو برابر بورس نیویورک است و برای همین معامله گران و سرمایه گذاران زیادی جذب بازار فارکس می شوند. معامله در فارکس روشی پرخطر برای کسب درآمد است که شامل خرید و فروش ارزهای کشورها می شود. برای موفقیت در چنین بازاری ابتدا باید با زیروبم آن آشنا شوید، روش های معامله گری را یاد بگیرید و از بهترین استراتژی های و سرمایه استفاده کنید.

اولین قدم برای این کار انتخاب یک استراتژی فارکس خوب است که بتواند در دراز مدت شما را به سود مستمر برساند. اینکه سوشال ترید چیست و منظور از استراتژی فارکس چه می باشد و بهترین استراتژی های معامله گری در این بازار کدام ها هستند موضوعی است که در این مقاله می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم. پس لطفاً ما را تا انتها همراهی کنید.

استراتژی های معاملاتی بر اساس روند در فارکس

استراتژی فارکس چیست؟

قوانین و مقرراتی که به معامله گران کمک می کند تا بهترین زمان ورود، خروج و مدیریت معامله های خود را کنترل کنند استراتژی فارکس می گویند.

منظور از استراتژی فارکس یا استراتژی معامله در فارکس که به آن استراتژی ترید فارکس نیز گفته می شود، مجموعه ای از قوانین و مقرراتی است که به معامله گران کمک می کند تا بهترین زمان ورود به معامله، نحوه ی مدیریت و بهترین زمان خروج از آن را شناسایی کنند. استراتژی ترید در فارکس ممکن است بسیار ساده یا خیلی پیچیده باشد و کاملاً به شخص تریدر بستگی دارد.

پیدا کردن استراتژی معاملاتی مناسب در فارکس

استراتژی های مختلفی برای استفاده در بازار فارکس وجود دارد که انتخاب بهترین استراتژی بستگی به شرایط فعلی و خصوصیات اخلاقی فرد دارد.

تریدرهای بسیار کمی از همان ابتدا بهترین استراتژی فارکس مناسب شخصیت خود را پیدا می کنند. بیشتر این افراد برای رسیدن به بهترین بازدهی و پیدا کردن استراتژی معاملاتی مورد علاقه خود، استراتژی های مختلفی را در حساب های تستی و دمو امتحان می کنند تا در نهایت به یک استراتژی فارکس خوب برسند.

حتی بعضی مواقع ممکن است به یک استراتژی فوق العاده برسید که نتایج خوبی را به همراه دارد و بهتر از هر استراتژی دیگر به نظر می رسد، اما احتمال اینکه برای مدت طولانی به آن پایبند باشید چندان زیاد نیست. هر چه باشد بازارهای مالی مدام در حال تغییر هستند و شما نیز به عنوان یک معامله گر فارکس باید خود را با آن وفق دهید.

اگر در بازار فارکس یک معامله گر کم تجربه به حساب می آیید بهتر است در شروع کار از استراتژی های ساده و بی تکلف استفاده کنید. بیشتر تریدرهای تازه کار مرتکب یک اشتباه بزرگ می شود. آن ها در استراتژی خود از اندیکاتورها و ابزارهای تحلیل تکنیکال مختلفی استفاده می کنند که تنها باعث می شود اطلاعات بیش ازاندازه ای روی چارت نمایش داده شده و در نهایت منجر به سردرگمی شود.

بنابراین شاید بهترین روش برای انتخاب یک استراتژی فارکس سودآور، انجام معاملات در بهترین بروکر ایرانی و شروع با استراتژی های ساده و تغییر و تنظیم آن براساس نیازها و تجربیاتی که به دست می آورید، باشد.

بهترین استراتژی فارکس در سال 2023

در بازار فارکس نیز مانند بازار و دیگر بازارهای مالی استراتژی های معاملاتی مختلفی وجود دارد. از معامله گری براساس گرفته تا معامله در روند ها، محدوده ها و ترید روزانه همگی جزو استراتژی های محبوب فارکس محسوب می شوند.

بیایید در این بخش چند مورد از بهترین استراتژی های معامله گری در فارکس را که مناسب سال 2023 میلادی و سال های آتی هستند، با یکدیگر بررسی کنیم.

استراتژی معامله براساس پرایس اکشن

یکی از مزیت های اصلی استراتژی پرایس اکشن این است که چارت روبه روی شما همیشه ساده و به دور از اندیکاتورهای رنگارنگ تحلیل تکنیکال است. این موضوع باعث می شود تا تریدرهای کم تجربه در طوفانی از اطلاعات سردرگم نشوند.

استراتژی معامله در محدوده ها

تریدرهایی که از استراتژی معامله در رنج ها استفاده می کنند، باید به دنبال جفت ارزهایی بگردند که در حال حاضر هیچ روندی ندارند. برای این کار کافی است تنها به نحوه حرکت قیمت دارایی مورد معامله نگاه کنید یا از اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال مثل میانگین متحرک کمک بگیرید.

بعد از انتخاب یک جفت ارز یا هر دارایی دیگر که هیچ روندی ندارد باید محدوده ای را که در حال حاضر قیمت در آنجا گیر کرده شناسایی کنید. سپس می توانید در مقاومت ها فروشنده و در حمایت ها خریدار باشید.

استراتژی روند در فارکس

یکی دیگر از استراتژی های خوب بازار فارکس معامله براساس روند یا «ترند» (Trend) است. در این روش همان طور که از اسمش هم پیداست، تریدرها به دنبال موقعیت های معاملاتی مناسب در جهت حرکت روند فعلی بازار هستند. ایده ی اصلی این استراتژی این است که احتمال ادامه ی حرکت در جهت موافق روند بیشتر از تغییر جهت ناگهانی آن خواهد بود که این حرکت هم می تواند رو به بالا و هم رو به پایین باشد.

زمانی که قیمت ها مدام افزایش پیدا می کنند و سقف های جدیدی به ثبت می رسانند نشان می دهد که روند فعلی روندی صعودی یا «آپ ترند» (Uptrend) است. برعکس این اتفاق نیز نمایان گر یک روند نزولی یا «داون ترند» (Downtrend) است.

در این استراتژی برای تشخیص روند یک می توان از روش های مختلفی استفاده کرد. یکی از این روش ها استفاده از میانگین متحرک است. معمولاً زمانی که میانگین متحرک 50 روزه از میانگین متحرک 200 روزه بیشتر شده و خط آن را رو به بالا قطع می کند می توان انتظار روند صعودی را داشت. برعکس این اتفاق نیز به شروع یک روند نزولی اشاره می کند.

معامله گری موقعیتی یا پوزیشن تریدینگ

معامله گری موقعیتی یکی از سخت ترین استراتژی های فارکس است و بیشتر برای کسانی که صبر، تحمل و نظم کافی دارند پیشنهاد می شود.

استراتژی ترید روزانه در فارکس

استراتژی ترید روزانه به کسانی توصیه می شود که دوست دارند نتیجه معاملات و تحلیل های خود را در همان روز ببینند و صبر و تحمل کافی برای معاملات طولانی تر را ندارند.

استراتژی اسکالپ در بازار فارکس

مزیت استراتژی اسکالپ این است که لازم نیست نگران پتانسیل بلند مدت دارایی مورد معامله و عوامل مختلفی که می توانند روی آن تاثیر بگذارند، باشید. چرا که در کمترین زمان معامله شما به نتیجه می رسد و یا سود می کنید یا معامله با ضرر بسته می شود. با این حال این استراتژی فشار زیادی را متحمل شما خواهد کرد و اگر خصوصیات اخلاقی شما به شکلی نیست که توان تحمل آن را داشته باشید بهتر است از استراتژی های دیگر استفاده کنید.

معامله در زمان انتشار اخبار

استراتژی معامله جفت ارزهای فارکس در زمان انتشار خبرهای مهم آخرین استراتژی فارکسی است که در این مقاله به آن اشاره می کنیم. در این استراتژی معامله گران تلاش می کنند تا از نوسانات پیش آمده در زمان انتشار اخبار مهمی مثل اعلام نرخ تورم یا دیگر داده های اقتصادی نهایت بهره را ببرند و موقعیت های معاملاتی مورد نظر خود را باز کنند.

استراتژی فارکس به مجموعه قوانین و مقرراتی گفته می شود که براساس آن می توانیم نقاط ورود و خروج معامله را تشخیص دهیم. استراتژی های مختلفی برای این کار وجود دارد که در جریان این مقاله تلاش کردیم تا چند مورد از بهترین گزینه ها را برایتان معرفی کنیم تا در معاملات خود در سال 2023 میلادی و سال های پیش رو از آن ها استفاده کنید.

در هر صورت انتخاب یک استراتژی فارکس خوب کاملاً به خصوصیات اخلاقی و شرایط فعلی شما بستگی دارد. برای مثال اگر کسی هستید که دامنه توجه کوتاهی داشته و در عوض با اعداد و ارقام رابطه ی خوبی دارد، همچنین می تواند استرس معاملات سریع و حساس را نیز تحمل کند استراتژی هایی مثل ترید روزانه و اسکالپینگ برای شما مناسب خواهد بود. اگر هنوز نمیدانید پراپ تریدینگ چیست؛ توصیه ما به شما خواندن دیگر مقالات موجود در سایت می باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استراتژی های معاملاتی بر اساس روند در فارکس" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی, کسب و کار ایرانی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استراتژی های معاملاتی بر اساس روند در فارکس"، کلیک کنید.