نکات مهم و کاربردی هنگام خرید سوپرفیکس ها

نصب تاسیسات، به شیوه های مختلفی قابل اجراست. یکی از این شیوه ها، استفاده از پروفیل های پیش ساخته است. استفاده از این مجموع پروفیل نوآورانه، باعث افزایش سرعت اجرای ساپورت و افزایش ایمنی و دقت آن می شود. در ادامه این مطلب، به معرفی انواع سوپرفیکس، مشخصات، کاربردها، استانداردها و دیگر موارد مرتبط با آن می پردازیم.

نکات مهم و کاربردی هنگام خرید سوپرفیکس ها

سوپرفیکس چیست؟

مجموعه ای از پروفیل های پیش ساخته که برای اجرای سیستم نصب تاسیسات مورد استفاده قرار می گیرند، سوپرفیکس نامیده می شود. محور اصلی این مجموعه، یک تسمه و یک ناودانی با طراحی ویژه است که برای اجرای بی شمار پروژه، متناسب است. استفاده از این مجموعه منعطف، باعث افزایش ایمنی و دقت پروژه ها می شود. از دیگر اجزای این مجموعه می توان به انواع بست و پیچ و مهره اشاره کرد.

سوپرفیکس تخت

پروفیل تخت سوپرفیکس راهی ساده و منعطف برای اینکه سیستم نصب تاسیسات سریع تر، دقیق تر و ایمن تر امکان پذیر شود. سوپرفیکس مجموعه ای نوآورانه از اقلام مورد نیاز برای اجرای بست و ساپورت به روشی دیگر است. یک تسمه و یک ناودانی با طراحی خاص مهندسی، محور اصلی سوپرفیکس را تشکیل می دهد.

مجموعه ای پیچ ها و مهره ها، بست ها و سایر اقلام این مجموعه را تکمیل می کنند. سوپرفیکس تخت را به هر شکلی می توانید خم کنید. در سوپرفیکس انعطاف جایگزین تعداد زیاد پروفیل های مورد نیاز شده است. بست های با کیفیت تک پایه و دوپایه سوپرفیکس، از سایز 16تا 160با ویژگی های خاص خود، مجموعه سوپرفیکس را کامل می کنند. جنس لاستیک در بست های روکشدار، EPDM است که نه تنها باعث کاهش صدا می شود، بلکه برخلاف پیویسی نرم، برای استفاده با لوله های فاضلابی پلی پروپیلن نیز مناسب است.

کاربرد سوپرفیکس تخت

کاربرد سوپرفیکس تخت برای محیط های مرطوب مانند شمال و جنوب کشور است و می توان از سوپرفیکس اکسترا با پوشش کروماته و دوبرابر مقاومت در برابر خوردگی استفاده کرد. در محیط های به شدت خورنده مانند سکوهای نفتی، سوپرفیکس تخت کاربرد دارد و حداکثر استفاده از فضا را امکان پذیر می سازد. کاربرد سوپرفیکس تخت برای موقعیت های مختلف است و این مجموعه را می توان به روش های مختلف و حتی در ترکیب با روش های فعلی نصب کرد.

اجرای این سیستم با پیچ و مهره یا جوش ممکن است و تغییرات چه جا به جایی باشد و چه رگلاژ- افقی یا عمودی-به سرعت و سهولت انجام می شود. سوپرفیکس در تمامی ساختمان ها ی مسکونی، اداری، صنعتی، مذهبی و … که نیاز به ساپورت و بست در بخش تاسیسات دارند قابلیت استفاده دارد. لوله های تاسیساتی در دیوار های سبک و رادیاتور با ابعاد غیر متعارف، حوله خشک کن ها و نصب فن کویل های سقفی و دیواری

مزایای سوپرفیکس تخت

 • مزایای سوپرفیکس تخت این است که می توان آن را به سادگی به شکل کنسول از دیوار یا با استفاده از پیچ های تمام رزوه به صورت آویز از سقف قرار داد.
 • ساپورت سوپرفیکس نیازی به رنگ آمیزی و سوراخ کاری نداشته و علاوه بر شکل پذیری ساده، سرعت بالایی را در عملیات اجرایی دارد.
 • با توجه به استفاده از پیچ و مهره برای ساخت و نصب ساپورت سوپرفیکس، عملیات جوش کاری از این سیستم حذف یا به حداقل ممکن خواهد رسید.
 • سوپرفیکس راه حلی هوشمندانه برای برطرف کردن مشکلات و معضلات سیستم و سایر مزایای سوپرفیکس تخت محسوب می شود.
 • سوپرفیکس در عین سادگی بسیار کارآمد است و برای سیستم های تهویه مطبوع برای نصب کانال ها، هواساز ها، اسپلیت، گرما تاب، پانل های خورشیدی استفاده می شود.
 • این سیستم تمامی محدودیت های فعلی در عملیات طراحی و اجرای بست و ساپورت را برطرف کرده و پاسخ گوی نیاز های یک ساختمان برای نصب تاسیسات است.

مشخصات فنی سوپرفیکس تخت

علاوه بر طول، عرض و ضخامت که برای این قطعات ثابت است، تحمل وزن، مشخصه فنی مهم این پروفیل ها به حساب می آید. این وزن قابل تحمل در حالت های مختلف زیر قابل محاسبه است:

 • در حالت افقی یک بار متمرکز، 25 کیلوگرم با طول موثر 30 سانتی متر و 15 کیلوگرم با طول موثر 50 سانتی متر
 • در حالت افقی دو بار متمرکز، 35 کیلوگرم با طول موثر 30 سانتی متر و 20 کیلوگرم با طول موثر 50 سانتی متر
 • برای حالت افقی بار گسترده، 50 کیلوگرم با طول موثر 30 سانتی متر و 28 کیلوگرم با طول موثر 50 سانتی متر
 • در حالت عمودی یک بار متمرکز، 120 کیلوگرم با طول موثر 30 سانتی متر و 75 کیلوگرم با طول موثر 50 سانتی متر
 • در حالت عمودی دو بار متمرکز، 150 کیلوگرم با طول موثر 30 سانتی متر و 90 کیلوگرم با طول موثر 50 سانتی متر
 • برای حالت عمودی بار گسترده، 180 کیلوگرم با طول موثر 30 سانتی متر و 130 کیلوگرم با طول موثر 50 سانتی متر

لیست قیمت سوپرفیکس ها

قیمت قطعات مورد نیاز برای اجرای ساپورت در تاسیسات، به قیمت مواد اولیه، هزینه تولید و نوسانات قیمت در بازار بستگی دارد. پس از آن که فهرست خرید خود را در سایت پایپ تهران ارسال کردید، لیست قیمت به روز سوپرفیکس های مورد نیاز، برای شما ارسال خواهد شد. پس از آن می توانید با کمک کارشناسان ما، خرید خود را نهایی کنید.

نکات مهم هنگام خرید سوپرفیکس ها

در هنگام خرید انواع پروفیل و بست سوپرفیکس لازم است تا نکات مهم زیر را در نظر داشته باشید:

 • برای خرید پروفیل ها، بست ها و پیچ و مهره های با کیفیت و مطمین آن، از فروشگاه هایی با سابقه بلند مدت کمک بگیرید.
 • قبل از اینکه خرید خود را نهایی کنید، با کارشناسان پایپ تهران مشورت کنید.

در این مطلب، به معرفی سوپرفیکس ها، انواع، مزایا، مشخصات فنی و کاربردهای آن پرداختیم. این محصولات، به افزایش سهولت اجرای ساپورت در تاسیسات بسیار کمک می کنند. تنها با استفاده از سه نوع پروفیل سوپرفیکس تخت، U و M، می توان بی شمار پروژه را اجرا کرد. از جمله این پروژه ها می توان به لوله های تاسیسات، نصب فن کویل ها، حوله خشک کن ها، کانال ها، هواسازها، اسپیلت، گرماتاب و پانل های خورشیدی اشاره کرد. پایپ تهران، با فروش انواع محصولات مورد نیاز برای تاسیسات، در تلاش است تا سوپرفیکس و محصولات مکمل آن را با بالاترین کیفیت و قیمت در اختیار مشتریان قرار دهد. جهت استعلام قیمت این محصولات، با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

علت محبوبیت سوپرفیکس:

سوپرفیکس روشی هوشمندانه برای برطرف کردن مشکلات و معضلات سیستم های قدیمی است. سوپریفیکس در عین سادگی بسیار کاربردی است. این سیستم تمامی مشکلات فعلی در عملیات طراحی و اجرای نصب تاسیسات را برطرف کرده و پاسخ گویی نیاز های یک ساختمان برای نصب تاسیسات می باشد و به همین علت محبوبیت بیساری بین مهندسین پیدا کرده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نکات مهم و کاربردی هنگام خرید سوپرفیکس ها" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی, کسب و کار ایرانی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نکات مهم و کاربردی هنگام خرید سوپرفیکس ها"، کلیک کنید.

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.